Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X5 oslavuje 25 let novou speciální edicí. Vyráží hlavně do terénu

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

V Americe se začíná prodávat nová speciální edice populárního BMW X5. Představuje hlavně speciální výbavu pro jízdu v terénu.

Už před celým jedním čtvrtstoletím odstartovala éra mnichovských SUV. BMW letos oslavuje 25 let od uvedení prvního BMW X5, které se začalo vyrábět v americkém Spartanburgu už v roce 1999. I když bylo zacíleno hlavně na severoamerický trh, velkých obchodních úspěchů se dočkalo také v Evropě, kde prorazilo cestu všem následujícím SUV modelům značky. A právě teď to automobilka oslavuje novou speciální edicí.

Nejmodernější čtvrtá generace BMW X5 se vyrábí už od roku 2019 a nyní se na severoamerickém trhu představuje ve speciální edici Silver Anniversary Edition. Novinka zakládá na variantě xDrive40i a vedle standardních modelů se vyznačuje individuálním lakem Lime Rock Grey a speciálním odznakem na dveřích zavazadlového prostoru.

BMW sice nikdy nevyrábělo opravdový offroad, ale u nejnovější speciální edice BMW X5 dělá krok vstříc novým zkušenostem. Standardem speciálního BMW X5 Silver Anniversary Edition je paket xOffroad se vzduchovým podvozkem na obou nápravách, mechanickou uzávěrkou zadního diferenciálu nebo dodatečnou ochranou podvozku. Nově má vyšší světlou výšku a nové jízdní režimy xSnow, xSand, xGravel a xRocks.

Video se připravuje ...

Významným prvkem volitelné výbavy pak je sada terénních pneumatik General Grabber instalovaná prodejcem je nabízena se slevou a kombinuje se s těmito 20palcovými dvoubarevnými koly převzatými z M sportovního paketu. Prvky sportovnějších modelů M se objevují také v interiéru, jako jsou dekory z uhlíkových vláken. I v interiéru se pak objevuje speciální emblém.

BMW plánuje vyrobit přibližně tisíc kusů nové exkluzivní X5 Silver Anniversary Edition pro americký trh. Novinka se bude prodávat se základní cenou přibližně 1,89 milionu korun a bude o zhruba 227 tisíc korun dražší než výchozí standardní BMW X5 xDrive40i.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme