Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Březen 2012 na auto.cz: Top 12 nejčtenějších článků

Vitek Vitek 2. 4. 2012 • 04:01
1
Která témata vás nejvíce zaujala v uplynulých 31 dnech?

Březen 2012 na auto.cz

Top 12 nejčtenějších článků

Související články

Témata
5. 4. 2012 10:27
Ještě k nehodě cee´du
Názor Petra Čížka:
"U předprodukčních verzí vozů vyrobeních v pilotních fázích LP2 popř. M fáze je řídící jednotka airbagů kalibrována jako max. out. Tzn. že žádný náraz nezpůsobí vystřelení A/bagů příp. předepínačů bezp. pásů. Není totiž ještě vydána finální kalibrace řídící jednotky (časování jednotlivých airbagů a dálší věci) pro produkční vozidla. Ta je schválena a vydána těsně před zahájením hromadné výroby na základě interních crash testů provedených v koreji ve vývojovém centru.

Tedy závěrem. Kia Ceed, která bourala se bohužel neměla dostat do rukou novinářů a to bych dával za vinu dealerovi případně distributorovi. Taková auta smějí řídit pouze seznámení a proškolení lidé, jako jsou například externí firmy nebo samotná automobilka provádějící zátěžové testy v reálných podmínkách v běžném provozu.
Jinak dle posouzení fotek, bych odhadl nárazovou rychlost okolo 35 km/h, což by za normálních okolností bezpečnostní systém airbagů a předepínačů aktivovalo.

Popel si může sypat na hlavu ten, kdo dovolil takovéto auto dát do rukou novinářů, kteří to ještě pěkně zdokumentovali."

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku