Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Britové představují další Škodovku v policejních barvách, tentokrát pro psy

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 3. 2020 • 13:10
8
Zobrazit náhledy (8)
Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq

Britské zastoupení mladoboleslavské automobilky představuje další vůz ušitý přesně na míru bezpečnostních složek.

Modely mladoboleslavské automobilky byly na britském trhu nejprve terčem řady žertů a narážek, během let si však automobilka získala skvělé renomé nejen mezi běžnými zákazníky, ale také u bezpečnostních a záchranných složek, pro které v nedávné době upravila hned několik modelů.

Jedním z nejpopulárnějších je přitom SUV Škoda Kodiaq, které jsme mohli vidět jak v úpravě pro policisty, kteří dostali dokonce verzi RS, tak i pro zdravotníky. A nyní se představuje i v úpravě pro britské policejní kynology.

Na oficiálně zveřejněných fotografiích sice nejsou typičtí policejní psi, ovšem to nic nemění na skutečnosti, že interiér vozu nabídne komfort a hlavně bezpečí prakticky pro jakékoliv plemeno.

Na místo zadních dvou řad sedadel a zavazadlového prostoru totiž zabudovali speciální kotec rozdělený na dvě části, který by měl služebním psům zajistit maximální komfort i bezpečí. Kotec je totiž klimatizovaný a hlavně splňuje nároky britské organizace RSPCA (Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals).

Kromě klimatizace, která automaticky udržuje nastavenou teplotu, je zajímavostí kotce i únikový východ, jenž umožňuje rychlou a bezpečnou evakuaci psů průlezem k předním sedadlům. V přední části kotců je navíc připraven i úložný prostor pro bezpečnostní vybavení.

Kromě výbavy pro psy se samozřejmě myslelo i na výbavu pro posádku. Kodiaq pro policejní kynology tak nabídne tradiční policejní barvy, výstražná světla, sirénu a veškeré potřebné komunikační vybavení.

Specialitou je pak systém „Run Lock“, který umožní nechat nastartovaný motor i po vyndání klíčků ze zapalování. Motor pak de facto supluje generátor, který napájí světla i komunikační techniku a zbytečně se tak nezatěžuje baterie.

Britské zastoupení nabídne policistům model se čtyřmi motorizacemi a s pohonem předních i všech kol. Volba přitom bude poměrně jednoduchá - dva vznětové a dva zážehové motory nabídnou výkon buď 110, nebo 140 kW.

Víme, že policejní psi hrají důležitou roli ve službě záchranných složek, proto potřebují prostředí, které poskytuje přiměřenou úroveň bezpečnosti a pohodlí, aby se dostali na místo i z místa zásahu,“ uvedl Henry Williams, šéf oddělení fleetových vozů britského zastoupení Škody. „Všestranný policejní vůz Kodiaq pro přepravu psů má všechny potřebné funkce aby zajistil, že bude o policejní psi dobře postaráno poté, co zastanou svou důležitou práci.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud