Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti Chiron má vtipnou "slabinu": Moc se nehodí do McDrive, sotva se vejde

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 3. 2022 • 14:57
51
14
Zobrazit náhledy (51)
Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport je auto, které má spoustu fantastických vlastností. Jestli patříte k šťastným majitelům, raději s ním ale nejezděte pro jídlo do McDrive.

Chiron Super Sport kombinuje mimořádný výkon s luxusem a pohodlím, to je známá věc. O pohon se ostatně stará čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný šestnáctiválec poskytující nejvyšší výkon 1176 kW a maximální točivý moment 1600 N.m. Vůz dokáže akcelerovat z klidu na 200 km/h za 5,8 sekundy, na 300 km/h za 12,1 sekundy a čtyřstovkou jede za 30,3 vteřiny od startu. Maximální rychlost je omezena na 440 km/h.

Zajímavé je, že Bugatti provedení Super Sport prezentuje jako auto vhodné pro každý den. V tomto ohledu však má evidentně jisté limity, jak ukazuje video Mata Watsona z webu Carwow. Tenhle Angličan totiž vtipným způsobem upozornil na některá specifika plynoucí zejména z rozměrů vozu - Watson vzal Chiron Super Sport k McDonald’s.

A kvůli malým hranolkům (a samozřejmě především kvůli obsahu pro YouTube) podstoupil napínavou cestu přes McDrive, aby ukázal, jak obtížné může být manévrování s Chironem Super Sport v relativně stísněném prostoru, takovém jaký nabízí většina podobných drive-through podniků.

Bugatti je samozřejmě široké (2.183 mm), je nízké, má masivní pneumatiky, horší rejd, je z něj omezený výhled a samozřejmě je také velice drahé. A má na sobě několik drahých dílů, třeba hořčíkové disky kol. Šikovná je naopak možnost zvětšit světlou výšku, a to až na 125 mm - to však není zrovna výrazná pomoc.

Není tedy divu, že se Mat raději spoléhal na kolegu, který ho po celou dobu u McDrive přesně naváděl. Na netradiční "test" se můžete podívat na videu:

Pravdou však zřejmě je, že většinu majitelů Bugatti Chiron Super Sport, které stojí více než 80 milionů korun bez daně, zrovna tento "problém" trápit nebude.

Doporučujeme

Témata
4. 3. 2022 16:21
Re: Vážně??
Mne by sa páčilo, keby tu aspoň občas žiadna vtákovina nebola...
Avatar - lordlord
4. 3. 2022 16:01
kup
dle ohoblovaných obrubníků mají problém i normální auta na většině Mekáčů - když je na pozemku málo místa a projektant dá zatáčku do pravého úhlu
4. 3. 2022 13:30
Re: Uuuuf
Práve tak ako ten Tvoj. ;-)
4. 3. 2022 12:04
Re: Uuuuf
To je len tvoj pohľad na vec.
4. 3. 2022 11:55
Re: Uuuuf
Nie, neničí - iba úroveň dotyčného autowebu. Toto sú max. zaujímavosti pre bulvár, nie pre seriózne sa tváriace médium.