Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti nabízí příplatek, za který byste koupili nové Ferrari Roma

27. 2. 2022 • 23:19
40
3
Zobrazit náhledy (40)
Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron je samo o sobě jedno z nejdražších aut na světě. Když následně dojde k individualizaci na míru, ceny položek za jednotlivé prvky šplhají do astronomických výšek.

Jsou určité úrovně bohatství. Na jedné úrovni vám nedělá problém si pořídit Ferrari Roma za 5 milionů Kč (bez daně). Pak je tu další úroveň, kdy si za stejnou částku vyberete jednu z příplatkových výbav do supersportu Bugatti Chiron.

Konfigurace, do které díky facebookové stránce GTBoard nahlédneme, se týká modelu Bugatti Chiron Super Sport. Osmilitrový motor W16 produkuje impozantních 1600 koní (1176 kW), maximální rychlost činí 440 km/h, z 0 na 100 km/h se dostane za 2,8 vteřiny, na 200 km/h za 5,8 vteřiny, na 300 km/h za 12,1 vteřiny a na 400 km/h za 28,6 vteřiny. Při náhledu do amerického konfigurátoru je vidět, že základní cena modelu činí 3.825.000 dolarů (85 milionů Kč). Ta pravá zábava však začíná u příplatkové výbavy.

Tou nejdražší položkou je karbonový exteriér v barevném provedení Blue Royal Carbon za 225.500 dolarů (pět milionů korun). Pokud k této částce přidáte 100 dolarů, máte Ferrari Roma v základní výbavě. Víme, že každé věci mají svojí cenu, i přesto působí toto srovnání trochu bláznivě. Druhá nejdražší položka konkrétní konfigurace už je o něco přijatelnější. Za 62.000 dolarů (přibližně 1,4 milionu korun) obdržíte Sky View (panoramatická střecha), která vám mimo výhledu na oblohu poskytne navíc 2,7 cm prostoru nad hlavou, což ocení hlavně vyšší osoby.

Většina z vybraných příplatků se týká designových úprav exteriéru i interiéru. Celková částka se pak může vyšplhat až na 476.450 dolarů (10,6 milionů Kč). To už je částka, za níž si v automobilovém světě dokážete pořídit vskutku zajímavé vozy (klidně i několik najednou). Zákazníci Bugatti však samozřejmě takto nepřemýšlí a je jasné, že výsledný produkt v podobě Bugatti Chiron Super Sport za celkovou částku 4.301.450 dolarů (95,6 milionů Kč) bude vypadat opravdu skvěle.

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata
Avatar - beibej
27. 2. 2022 22:00
Je suis Radim!
:yes:
27. 2. 2022 18:55
Re: Nejlepsi auto na nemecke dalnice
To jo ale hlavne se u toho nenatacet na video a nedavat na youtube nebo te idioti ukrizujou.
27. 2. 2022 18:23
Nejlepsi auto na nemecke dalnice
I bez priplatku.

Proven by Passer :-!