Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti Divo bude extrémně exkluzivní hypersport. Je to oficiálně potvrzeno!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 7. 2018 • 11:22
6
Zobrazit náhledy (6)
Targa Florio, 1929: Albert Divo za volantem Bugatti Type 35
Bugatti Divo se pro širokou veřejnost stane skutečností ve druhé polovině letošního srpna. Prozatím jej automobilka jen velmi lehce poodhalila a potvrdila termín jeho premiéry.

Bugatti v současnosti nabízí svůj aktuální hypersport ve dvou provedeních a zákazníci mají možnost si pořídit Chiron nebo Chiron Sport. Tuto dvojici již brzy doplní model, který ponese jméno slavného závodníka.

Divo je již oficiálně potvrzené jméno pro novinku značky Bugatti. Samotná automobilka zároveň potvrdila dřívější neoficiální informace o tom, že tento model bude ve srovnání s její současnou produkcí vynikat nižší hmotností a vyšším aerodynamickým přítlakem.

Zprávy o maximální rychlosti omezené na 385 km/h nebo ještě kratších časech zrychlení než u modelu Chiron Sport, u nějž je uváděno z 0 na 100 km/h méně než 2,5 s a z 0 na 200 km/h za méně než 6,5 s, jsou stále neoficiální.

Bugatti naopak uvádí, že model Divo představuje její návrat k tradicím navrhování a výroby karoserií v podobném stylu, v němž to bylo nejen u vozu luxusních značek běžné v první polovině dvacátého století, kdy bylo možné na tehdejší rámové podvozky montovat nejrůznější provedení karoserií.

Základem modelu Divo se tedy má stát aktuální Chiron, ale novinka se od něj má výrazně odlišovat liniemi své karoserie i řadou stylistických detailů, což naznačuje poodhalená grafika zadních svítilen.

Bugatti oficiálně uvádí, že Divo vznikne v sérii, v nímž bude jen 40 vozů a cena je skutečně stanovena na 5 milionů eur, což je téměř dvojnásobek základní ceny modelu Chiron Sport, nabízeného za částku od 2,65 milionu eur.

Premiéra Bugatti Divo pro širší veřejnost se odehraje 24 srpna letošního roku v rámci The Quail – A Motorsports Gathering v Kalifornii.

Automobilka Bugatti si jméno pro svou novinku vypůjčila od jednoho ze slavných francouzských závodníků, jímž byl Albert Divo. Tento muž se narodil roku 1895 v Paříži a mezi jeho největší úspěchy na závodních tratích patří vítězství v Targa Florio v letech 1928 a 1929 s Bugatti Typ 35.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud