Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti láká na představení nové ikony, dočkáme se koncem týdne

Ondřej Mára
Diskuze (0)

První ukázka odhaluje světlomet, který nesedí k žádné verzi Chironu. Pravděpodobně tak půjde o nový koncept či zakázkovou výrobu.

Pravděpodobně nejočekávanější novinkou probíhající kalifornské akce Monterey Car Week je Bentley Batur, které má nabídnout první pohled na nový designový jazyk značky i dosud nejsilnější verzi motoru W12. Tajemnou novinku ale slibuje i značka Bugatti.

Ta se na sociálních sítích pochlubila krátkým videem, na kterém vidíme LED přední světlomet s několika vertikálními světelnými pruhy. Video doplnila komentářem „Odemknutí ikony“ a přidala datum a plánovaný čas premiéry – tedy 19. srpna v 17:20 GMT na The Quail během Monterey Car Week.

První ukázka tajemného vozu zatím moc neprozradila, vertikálně tvarovaný světlomet, zasazený do předního blatníku, ale nepřipomíná žádnou ze známých verzí modelu Chiron. Podobnost by se dala spatřovat spíše s modely Bolide nebo Divo. Velmi pravděpodobně tak může jít o zcela novou speciální edici, koncept či zakázkovou výrobu.

Video se připravuje ...

Více se dozvíme již koncem týdne, sluší se nicméně dodat, že produkce modelu Chiron se pomalu blíží ke konci. Automobilka koncem minulého měsíce oznámila, že doručila poslední Chiron Super Sport 300+. Značka už navíc doručila i poslední kusy modelů Chiron a Chiron Sport evropským zákazníkům.

Existuje ovšem také malá šance, že by poodhalený vůz mohl být produktem spolupráce značek Bugatti a Rimac, které od loňského roku tvoří společný podnik. V minulosti ale značky informovaly, že společný vývoj modelů Bugatti je až v dlouhodobějších plánech.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme