Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Buick Enclave – třetí do party

Michal Fokt Michal Fokt 30. 11. 2006 • 11:18
9
8
Zobrazit náhledy (9)
Buick Buick Buick Buick
Automobilka Buick zveřejnila bližší informace o svém novém crossoveru, který má v koncernu General Motors další dva sourozence.

Baculatý crossover Buick Enclave patří do rodinky tří modelů koncernu General Motors tvořenou vozy GMC Acadia, Saturn Outlook a právě dotyčným Buickem, sériová verze se přitom liší od konceptu představeného vloni v Detroitu jen nepatrně. Model Enclave se na americkém trhu objeví v polovině příštího roku a nahradí neúspěšný typ Rainier, který technicky vycházel z „profláklé“ platformy určené pro americká SUV střední velikosti. Tu využívají také vozy Chevrolet Trailblazer, Hummer H3, GMC Envoy, Saab 9-7X a Isuzu Ascender. Enclave je oproti nim o třídu větší a patří tedy již do „full size“ kategorie. V obrovském interiéru najdete tři řady sedadel, takže zvládne převézt až osm osob. Pohon vozu má na starosti jediný motor, kterým je vidlicový šestiválec 3,6 l s výkonem 203 kW zkombinovaný se šestistupňovou automatickou převodovkou a výrobce slibuje rozumnou spotřebu.

Enclave si odbyl premiéru v předvečer losangeleského autosalonu v Pasadeně a byl u toho i v současnosti nejlepší golfista světa Tiger Woods, oficiální světovou premiéru však bude crossover mít právě na Los Angeles Auto Show. Cena ještě nebyla stanovena, předpokládá se však jen mírně vyšší než u sourozence GMC Acadia, který přijde na 30 000 dolarů.

Témata
Avatar - Lonestarstate
1. 12. 2006 16:55
Re: Buick
Určitě velký skok kupředu pro Buick. Ale radši bych v podobném stylu co nejrychleji viděl oživení limuzín...
Avatar - donPedro
30. 11. 2006 18:04
Re: co to je crossover?
Nechci tedy tady nějak moc poučovat, ale má se to asi zruba přibližně nějak takto: [odkaz] anóbrž v USA je třída SUV o něčem trochen jiném (co se do velikosti tejče), tož si amíci pro tento druh vozidel (pro ně někde v půli cesty mezi "normálním" autem a SUV) vymysleli název "křížempřes". U nás v Evropě, myslím si, by tyto vozy klidně i škatulku SUV snesly (neb tady pod tím oznažením jezdí kde co, brzo možná i Lambo). Jo a prej se za Velkou Louží těm crossoverům prodejně docela daří (a já se nedívím, neb jsou to docela hezký auta, viz třeba i toto: [odkaz] - ale to jest juž věcí osobního vkusu, a předesílám že "evropskou" třídu SUV tedy zrovna moc nemusím - čest několika málo vyjímkám)Tož tak.
Avatar - donPedro
30. 11. 2006 16:50
Kratce a rychle
kdo umí ten :yes: :yes: :yes: BRAVO GM/BUICK

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud