Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Buick Verano: Nóbl sedan stojí na evropských základech

Ondřej Láník Ondřej Láník 6. 1. 2011
21
21
Zobrazit náhledy (21)
Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano Buick Verano
Americký Buick se vydá do luxusní části nižší střední třídy s novým sedanem Verano.

Vzdálený příbuzný evropské Astry začíná svůj život za mořem jako sedan. Nejmenší model značky na americkém trhu má vnější rozměry 4671 x 1815 x 1484 mm a rozvor dlouhý 2685 mm, ale výchozí základ hatchbacku je na první pohled vidět jak z čísel, tak z podobnosti karoserií.

Nový příď dostala velkou firemní masku s většími světlomety. Záď je nová celá, od řešení C-sloupků až po vyšší nákladovou hranu zavazadlového prostoru. Ten má podle automobilky základní objem 430 l.

Chromem se nešetřilo, vedle tradičních míst jako jsou rámečky kolem oken, maska nebo kliky dostaly chromované ozdoby i koncová světla.

K dispozici jsou 17palcová (pneu 225/50 R17) nebo 18palcová kola z lehkých slitin (pneu 235/45 R18).

Povědomý interiér je pro americký trh vyveden v hnědém odstínu, luxusní atmosféru má navozovat bohatá komfortní výbava, včetně vyhřívání věnce volantu, které se aktivuje spolu s vyhříváním sedadel automaticky, pokud venkovní teplota klesne pod 7 °C.

Buick slibuje u Verana mimořádně tichý interiér, jeden z nejtišších v kategorii.

Přes poslední generaci systému OnStar a SmartPhone si může majitel na dálku zkontrolovat stav paliva v nádrži, dojezd, nebo tlak v pneumatikách. K dalším funkcím patří dálkové startování, odemčení/uzamčení nebo lokalizace vozidla.

Downsizing zatím malé Buicky neohrožuje. Zatím jediným potvrzeným motorem je atmosférický čtyřválec 2,4 l kombinovaný se šestistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem. Motor má nejvyšší výkon 132 kW při 6200 min-1, točivý moment vrcholí 230 Nm při 4800 min-1.

Buick chce Veranem v USA konkurovat Audi A3 a dokonce i Lexusu IS.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Opel
| 6. 1. 2011
To je jedno kdo to vyivinul, je to jeden koncern. Navíc ty změny co má Buick udělali to auto hezčí než u Opla. Ale proti Oplu nic nemám osobně, ba naopak :yes:
Opel
| 6. 1. 2011
Ale pro GM tohle vyvinul Opel.
Avatar - Blue Sun
Vyhřívaný volant
| 6. 1. 2011
To by ty mé musely být taky s vyhříváním. Mám nějaký problém s prokrvením koncových partií prstů a tak mi obyčejné rukavice nestačí...
Vyhřívaný volant
| 6. 1. 2011
ja mam vo fiate winter paket >:-[] [odkaz]
funguje na 100%
Avatar - Barrichello
Vyhřívaný volant
| 6. 1. 2011
>:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku