Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac CT6 bude odhalen 31. března (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 1. 2015 • 21:12
10
4
Zobrazit náhledy (10)
cadillac novemodely cadillac novemodely cadillac novemodely cadillac novemodely cadillac novemodely
Nová vlajková loď značky Cadillac se veřejnosti představí na konci března, ale již nyní nabízí automobilka krátký pohled na její výrobní linku.

Cadillac CT6 má nastoupit s o něco většími rozměry než má aktuální sedan CTS, ale zároveň má být tato novinka o trochu menší než Mercedes-Benz třídy S.

Sedan, který bude prozatím vlajkovou lodí své značky, se má ve světové premiéře představit 31. března letošního roku a očekává se, že se stane hlavní hvězdou své značky na autosalonu v New Yorku, pořádaném od 3. do 12. dubna letošního roku.

Základem novinky je platforma Omega pro luxusní modely koncernu General Motors s pohonem zadních nebo všech kol a podélně uloženými motory, v jejíž konstrukci je využit hliník a hořčík pro snížení hmotnosti a zajištění dostatečné tuhosti.

Právě nové materiály a výrobní postupy spojují Cadillac CT6 s náročnou úpravou výrobního podniku Detroit-Hamtramck, v němž bude produkce tohoto modelu probíhat.

Podle informací The Detroit News investoval Cadillac do přestavby tohoto závody 300 milionů amerických dolarů. Vedle rozšíření výrobních prostor o 12.820 m2 došlo i na montáž 205 nových robotů.

Při samotné výrobě modelu CT6 má být využito několik nových postupů svařování, nýtování a lepení komponentů karoserie z hliníkových slitin. Výsledkem má být podle zástupců automobilky nejtužší skelet v rámci celé třídy.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
24. 1. 2015 19:19
Re: A co XTS?
podle mě bude mít určitě 4 dveře
Avatar - Lonestarstate
24. 1. 2015 17:44
Re: A co XTS?
XTS je nástupce DTS, komfortní limuzína s předním náhonem. A stojí dokonce o trochu méně než CTS. Za ty peníze je to imho naprosto super auto, ale v žádném případě to není přímý konkurent S-klasse, 7-reihe nebo A8. O CT6 lze mluvit spíš jako o nástupci STS (pokud bude mít 4 dveře, někde sem četl spekulace, že to může být dvoudvéřák).
Avatar - Barrichello
24. 1. 2015 17:16
Re: A co XTS?
Xts je vlajkova lod pro usa. Prozatim. Ale zadny zastupce luxusniho segmentu to neni.
Avatar - PlumJelinek
24. 1. 2015 16:40
A co XTS?
A co model XTS, ten bude nahrazen právě tímto modelem? XTS se zase ani moc dlouho nevyrábí a navíc pokud je mi známo, on má figurovat jako vlajková loď Cadillacu.

Respektive podle evropského řazení by měl být model ATS střední třídou, CTS ve vyšší střední a jako zástupce zástupce luxusní třídy je tu tedy XTS.....
Články odjinud