Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac si nechal registrovat podobu velkého kupé. Dočkáme se tohoto krasavce?

David Bureš David Bureš 9. 7. 2018 • 14:29
7
2
Zobrazit náhledy (7)
Cadillac Cadillac
Luxusní značka koncernu General Motors řeší svoji budoucnost. Mohla by být i ve znamení kupé inspirovaného konceptem Escala.

Cadillac býval kdysi největší výrobce luxusních aut na světě, v dnešní době ale hodně ztrácí na německé prémiové trio. Jestliže americká značka loni prodala 356.467 vozů, Audi, BMW a Mercedes se každý pohyboval kolem dvou milionů automobilů. Američané však pracují na renesanci značky, jejíž součástí by podle všeho mohlo být i velké kupé.

Naznačují to patentové snímky, prostřednictvím nichž si Cadillac nechal design takového automobilu registrovat. Tvary vycházejí z dva roky starého konceptu Escala a nám se hodně líbí!

Příď tvoří podobně jako u Escaly velice úzké světlomety a dominantní maska chladiče, charakteristicky tvarovaná jako u ostatních aktuálních Cadillaců. Prvky Escaly najdeme též na zádi, především úzká koncová světla. Novým detailem jsou však uprostřed zádě umístěné koncovky výfuku.

Velikost auta se z patentových snímků těžko odhaduje, předpokládáme ale, že dané kupé by svými rozměry mohlo cílit na vozy typu Lexus LC a BMW 8. V takovém případě by bylo větší než dnes jediné kupé v nabídce Cadillacu, dvoudveřová verze modelu střední třídy ATS.

V tuto chvíli však nedokážeme říci, zda se daný automobil opravdu dostane do výroby. Může se jednat třeba jen o koncept naznačující budoucí směřování značky. Velká kupé navíc nejsou tak prodejním tahákem, Cadillacu by se takový model vyplatil spíše z hlediska budování image.

Na druhou stranu Cadillac otevřeně mluví o potřebě nové vlajkové lodi značky, která podle vedení automobilky určitě nebude typickým sedanem. Že by to bylo právě velké kupé? Nechme se překvapit...

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - bystron
10. 7. 2018 08:19
Re: Některé prvky jsou již na přicházejícím CT6-V
krasavec přímo pro mně :-)
9. 7. 2018 16:52
Některé prvky jsou již na přicházejícím CT6-V
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku