Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čeští bratři zajímavě přestavují motorky, z Babetty udělali café racer. A teď se vrhli i na auto

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 3. 2020 • 03:30
29
6
Zobrazit náhledy (29)
Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Babetta 210 "Cafe Racer" project Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt Škoda Felicia Pickup Projekt

Moped Babetta určitě patří mezi největší legendy českých a československých silnic. Dva šikovní bratři ze Stráže nad Nežárkou ukazují, co všechno se z tohoto stroje dá udělat.

Ondřej a Martin Reichovi, kteří mají dílnu Reichmoto, z Babetty vytvořili pohledný café racer. Jasně, přetvořit moped na minimalistickou motorku, která by měla být upravená tak, aby jela co nejrychleji, zní zvláštně. Ale evidentně to jde - alespoň pokud na kafáč hledíte především jako na stylovku.

Stylu má tahle upravená Babetta na rozdávání. Ondřej s Martinem navíc přestavbou jeden moped zachránili, jako základ totiž posloužil exemplář v žalostném stavu.

Podle informací z webu Motorkáři.cz práce začaly kompletní rozborkou původní Babetty, která také přišla o všechny "zbytečnosti", až zůstal jen upravený rám s nově přivařenou rozpěrou. Pohledná nádrž, nalakovaná červeně, pochází z německého mopedu Herkules a kluky vyšla na 5 eur...

Mini café racer dostal také nízká řídítka, nově vypletená kola či zadní tlumiče ze Simsona. Hezky vypadají také minimalistické blatníky.

Pozoruhodná je i doba, po kterou se šikovní bratři přestavbě věnovali - byly to údajně jen necelé dva měsíce. Tleskáme.

Mimochodem, v Reichmoto se věnují úpravám a přestavbám i velkých motorek. Nedávno se Martin s Ondrou dokonce pustili do renovace auta. Ze zbídačené Škody Felicia Pickup si chtějí udělat stylové auto na převoz motorek. A zatím jim i tohle jde skvěle!

Související články

Témata
25. 3. 2020 13:40
Tato prestavba
ma stredne vydesila, tak na auto sa uz ani netesim...
Avatar - palix
25. 3. 2020 12:55
Re: ppp
Aj obstarožné veci majú svoju hodnotu ;). Niektoré ceny ale človeka poriadne prekvapia. Minule som sa dostal do inzercie na motorky. Ostal som prekvapený, koľko ľudia chcú za staršie Jawy 350. Tie motorky ešte ani nie sú nejaké veterány, pritom sú drahé ako oveľa lepšie a zachovalejšie "cudzokrajné" motorky.
25. 3. 2020 10:15
Re: ppp
Možno keby to bolo niečo iné, nie obstarožná babetta a stará vylietaná Felda...
Avatar - palix
25. 3. 2020 07:30
Re: ppp
Záleží na tom, koľko by za to autor chcel... Príslušenstvo na pickupe vyzerá byť zaujímavejšie :)
25. 3. 2020 01:44
Re: ppp
Ani sa nedivím, ani ja by som to nechcel. A na tom pickupe má byť špeciálne čo?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku