Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cestování za jídlem: Opavské Slezsko – Kolena z pece Golem

Svět motorů Svět motorů 11. 8. 2022 • 07:37
23
Zobrazit náhledy (23)
Broušené kraslice Boženy Gubancové Broušené kraslice Boženy Gubancové Františkův dvůr Františkův dvůr Hospoda U Komárků Hospoda U Komárků Hospoda U Komárků Hospoda U Komárků Pivovar Rohan Hradec nad Moravicí, Červený zámek Koláčky od Kačky Koláčky od Kačky Jedinečné místo pro letní zahrádku nalezla kavárna Kupkafe, ale za deště nelákalo Břidlicové šperky od Lenky Libosvárské Břidlicové šperky od Lenky Libosvárské Břidlicové šperky od Lenky Libosvárské Muzeum břidlice Dolní náměstí v Opavě je sympaticky přeplněné letními zahrádkami

Dolní náměstí v Opavě, v historickém centru Slezska, připomíná svými devíti restauračními podniky s letními zahrádkami daleko jižnější a západnější kraje. Za nejzajímavějším gastronomickým podnikem Opavska jsme však s reportážním Peugeotem 308 SW jeli až k polským hranicím.

První písemná zmínka o hospodě v obci Rohov pochází z roku 1724. Tehdy se začaly psát kroniky, což znamená, že je nejspíš ještě starší. „Neustále je v provozu. Zavřena nebyla ani za světových válek, poprvé až v době covidu,“ hrdě konstatuje Artur Komárek, jehož předek převzal podnik v roce 1886. Do stylové hospody U Komárků s letní zahrádkou a minipivovarem Rohan (založen 2010) se jezdí na pečená vepřová kolena a krůtí masa provoněná bukovým dřevem. Vše lze zapít místním pivem, vařeným tradičním způsobem z českých a moravských surovin, které je bez pasterizace a filtrace čepováno přímo z ležáckých tanků. „Naše šamotová pec Golem na pečení masa je jedinečná, jinde takovou nenajdete. Zájem o repliku měl jeden známý pivovarník, ale rodinná rada to zamítla. Takže takto pečená kolena jinde nedostanete.“

Na jídelníčku jsou jen od pátku do neděle (hospoda však funguje sedm dní v týdnu). Zavřené dveře (restaurace s otevírací dobou i v sezoně jen v druhé polovině týdne) nás poněkud zaskočily na několika místech opavského venkova – i známé a vyhledávané podniky jako Slezský grunt v obci Háj nebo Františkův dvůr v Klokočově byly v úterý gastronomicky nedobytné.

Hladový naopak návštěvník nezůstane v Opavě. Dobrou volbou je navštívit Dolní náměstí, před jehož historickými domy jsme napočítali devět restauračních podniků – od klasických restaurací přes bary, kavárny, asijská bistra až po cukrárny. Nás „dostala“ restaurace U divokého kance. Na pizzu. Na protější straně najdete i veřejnosti přístupnou „závodní jídelnu“, nabízející přes den rychlé a levné nasycení s menu od 110 korun. Chybu neuděláte ani návštěvou Nové sladovny s poledním menu kolem 130 Kč, navazující v historické budově na nové obchodní centrum Breda.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

Doporučujeme

Témata