Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cestu k Jadranu v létě zkomplikuje několik uzavírek, hlavně v ČR

ČTK ČTK 26. 6. 2019 • 06:08
22
9
Zobrazit náhledy (22)
Chorvatsko Vrsar Vrsar Chorvatsko Vrsar Chorvatsko Hum Chorvatsko Poreč Vrsar Poreč Vrsar Pula Vrsar Vrsar Chorvatsko Chorvatsko

Práce na silnicích budou přes léto pokračovat v Rakousku, Chorvatsku nebo Itálii. Největší nápor bude na cestách uprostřed prázdnin.

Možná největší komplikace ovšem lze při cestě k Jadranu očekávat už v Česku.

"Nejrizikovější víkendy nás čekají kolem prostředku prázdnin, tedy 20. a 27. července a 3. srpna. Vzhledem k tomu, že tehdy začínají prázdniny v Bavorsku a dalších spolkových zemích bude ten nápor zřejmě největší," uvedl Neřold.

Vedle vysokého počtu aut na cestách bude zdržení narůstat i kvůli několika uzavírkám. Těch bude na českých dálnicích během léta přes 40, největší na D1. Tam bude přes léto pokračovat modernizace pěti úseků. Při cestě na jih ovšem další zpomalení řidiče čeká například na silnici I/38 mezi Jihlavou a Znojmem, kde provoz kvůli stavebním pracím koordinují semafory. Na brněnské dálnici D52 zase komplikuje dopravu havarijní most.

Po výjezdu za hranice motoristé narazí na omezení na dálnici mezi Vídní a Štýrským Hradcem, kde bude doprava na dvou místech svedena do zúžených jízdních pruhů. Omezení budou i na trase ze Štýrského Hradce do Slovinska.

Oproti předchozím rokům by podle Neřolda naopak měla zjednodušit cestu dokončená slovinská dálnice, která vede z Mariboru až do Záhřebu. "Řidiči se ale musí připravit na komplikace způsobené hraničními kontrolami," upozornil šéf Besipu na to, že Chorvatsko nepatří mezi země Schengenského prostoru. Z často vyhledávaných destinací pro letní dovolenou platí hraniční kontroly například i pro Bulharsko nebo Rumunsko.

Většina dálnic v Chorvatsku bude přes léto volná, práce na nich skončí před začátkem prázdnin. Výjimkou je dálnice z Rijeky směrem na Istrii, kde bude přes prázdniny několik omezení. Menší zdržení lze očekávat také na silnici před Splitem.

Pokud se řidiči vydají k Jadranu do Itálie, nejvíce jim zkomplikuje cestu dálnice mezi Udine a Benátkami, která je v současnosti, stejně jako tuzemská D1, kompletně modernizována. Při cestě přes Maďarsko zase zpomalí cestu stavba dálnice M15.

Vedle uzavírek se budou v některých prázdninových dnech tvořit kolony například i kvůli různým akcím v zahraničí. Vytížený bude především první srpnový víkend, kdy se zároveň koná motocyklový závod v Brně a Velká cena Formule 1 v Budapešti. Zdržení lze očekávat i kvůli některých hudebním a kulturním festivalům, které se v létě, zejména v Rakousku, konají.

Období letních prázdnin je obvykle nejkrizovějším obdobím na silnicích. Loni na tuzemských cestách zemřelo 121 lidí, nejvíce za poslední dva roky. K častým příčinám nehod patří podle policie zejména nepozornost způsobená únavou z teplého počasí a dlouhých cest.

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
27. 6. 2019 13:38
Všichni jsou už v Chorvatsku
buenos dias já tam nepudu. :) :) :)
26. 6. 2019 21:39
Re: Tenis - kurzové sázení, velmi spolehlivé info
Niekto kto sa vyzná by mu mohol tú jeho podarenú stránku hacknúť. A tomu druhému hajzlovi nižšie tiež.
Avatar - CICERO
26. 6. 2019 18:19
Re: Uzávierky
Rusko: Ojmjakon: 8 stupnu a žádné zácpy... :D (tam se ani nestihneš po*rat, dnes znamená včera ,žádný zítra...)
Avatar - CICERO
26. 6. 2019 18:17
Re: Tenis - kurzové sázení, velmi spolehlivé info
Tahni už stím do ha*zlu, ha*zle !! Nebo seš legální ha*zl? :D Na to klikaj Burešovci, ne? Nemaš štatistiku? nechceš sa pochlubiť? Cooo? :-) Nu Ny… :P
Avatar - xxc
26. 6. 2019 17:44
Uzávierky
by nevadili, horšie sú radary a umelé obmedzenia.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku