Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Cruze Eco-D: čistý diesel pro Ameriku

Michal Fokt Michal Fokt 29. 1. 2013 • 07:47
61
50
Zobrazit náhledy (61)
Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet
Dieselová ofenziva se v Americe začíná rozjíždět. Dalším důležitým modelem, jenž tamním zákazníkům už letos nabídne "čistý" naftový motor, bude kompaktní sedan Chevrolet Cruze.

General Motors již rok a půl slibuje (nebo vyhrožuje, jak chcete...), že obohatí modelovou nabídku řady Chevrolet Cruze v Americe o turbodiesel. Nyní víme, že bude mít výstavní premiéru již příští měsíc na autosalonu v Chicagu a v prodeji se objeví v rámci modelového roku 2014 na podzim.

Vůz ponese s největší pravděpodobností označení Cruze Eco-D a pod kapotu dostane přepracovanou verzi stávajícího dvoulitrového čtyřválce. Zatím to není oficiální, proslýchá se však, že by měl mít výkon 119 kW a točivý moment 359 N.m, přičemž by měl být schopen ujet na galon nafty až 50 mil.

Tato čísla jsou důležitá zejména proto, že americký dvoulitr v Chevroletu Cruze Eco-D má ve všech ohledech předčit amerického průkopníka turbodieselů Volkswagen, jehož konkurenční dvoulitrová Jetta TDI má pouze 104 kW při 4000 otáčkách, 320 N.m při 1750 otáčkách a zaostává tedy o nezanedbatelných 15 kW a 39 newtonmetrů, přičemž normovaná spotřeba ve městě a na dálnici činí 30/42 mpg.

Je ale třeba vzít v úvahu skutečnost, že vícero amerických testů prokázalo, že se na padesátimílovou hranici lze s VW Jetta dostat také, i tak to ale vypadá z pohledu General Motors na úspěšný start. Co myslíte, propadne naftovému šílenství i Amerika nebo nakonec půjde jenom o okrajovou záležitost pro pár (stovek tisíc) šetřílků?

Témata
30. 1. 2013 15:01
Re: Bílá liga
Tak si se zkazil sám >:D
Avatar - Barrichello
30. 1. 2013 09:25
Re: ...
>:D
29. 1. 2013 22:47
Re: Bílá liga
Vic vedle uz ani byt nemuzes.
29. 1. 2013 21:50
Re: Bílá liga
klid medvídku >:-[] Praskne ti cévka a setkáš se s Bohem :yes: Chybí Ti smysl pro nadsázku a humor. :no: Synek komančských rodičů co ho ve škole učili,že je Evropan a máme moře. Ovšem máme leda * a jsme občané druhé až třetí kategorie. :yes:
29. 1. 2013 21:11
To s tou naftou
nebude v USA také ružové. Po prvé, benzínky ktoré ponúkajú naftu sú v mestách celkom poriedko, na dialničných pumpách však už prakticky všetky. V mestách však ešte stále problém. Amíci nevedia ako jazdiť s dízlom a mechanici to je ďalšia story. U dílera Jeepu bol problém servisovať CRD od Mercedesu a väčšinu problémov s tými motormi spôsobili paradoxne sami mechanici u dílerov.
Ďalším problémom môže byť cena a uvediem príklad. Mám jeepa V8 a rozmýšľam nad výmenou za dízla MY 2014. Cena za ten istý model s dízlom bude zhruba o 3000 USD väčšia, do toho drahší servis a aspoň zatiaľ nedostupná doživotná garancia na motor, ktorá je ponúkaná chryslerom pre všetky ostatné motorizácie. Cena nafty vyššia o 50 centov za galón a spotreba nižšia od V6 pentastar iba minimálne. Pentastar je výborný motor, no momentálne trpí pre neadekvátne použitú prevodovku, ktorá bude nahradená v novom modeli 8 stupňovým ZF. Práve ten V6 je podľa mňa ašpirantom na najpredávanejšiu motorizáciu pre jeep. Naftu kúpia iba klasickí long runneri, ktorí najazdia kvantum míľ po diaľniciach.