Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Malibu Eco: Proti Passatu TDI s cenou 25.995 dolarů

David Bureš
Diskuze (4)
Osmá generace sedanu Malibu se v amerických showroomech objeví v prvním čtvrtletí roku 2012.

Chevrolet zveřejnil ceny nové generace sedanu Malibu na americkém trhu. Hybridní verze Eco bude v USA začínat na částce 25.995 dolarů, což je v přepočtu zhruba 489 tisíc korun. Cena zahrnuje přepravní poplatek ve výši 760 dolarů, nezahrnuje však místní daně a další poplatky.

Malibu Eco je hybridní verzí, kombinující čtyřválcový motor 2,4 Ecotec o výkonu 132 kW, šestistupňovou automatickou převodovku a systém eAssist, který přidá 11 kW. Kompaktní elektromotor plní zároveň úlohu generátoru a startéru, elektřina se uchovává v lithium-iontiové akumulátorové sadě.

Mezi konkurenty hybridního Malibu Chevrolet řadí Volkswagen Passat s turbodieselem 2,0 TDI (104 kW), který v USA s automatickou převodovkou stojí 27.895 dolarů (v přepočtu cca 524 tisíc korun), nebo Ford Fusion Hybrid, jehož americké ceny začínají na 29.395 dolarech (zhruba 553 tisíc korun).

Malibu Eco bude soupeřit také s hybridní Toyotou Camry, která v USA stojí 26.660 dolarů (asi 501 tisíc korun), a s Hyundaiem Sonata Hybrid, jehož americké ceny začínají na 26.545 dolarech (cca 499 tisíc korun).

Chevrolet Malibu Eco bude v základu vybaven dvouzónovou automatickou klimatizací, rádiem SiriusXM s CD/ MP3 přehrávačem, šesti reproduktory a ovládáním pomocí 7palcové barevné dotykové obrazovky, Bluetooth, tempomatem, elektrickým stahováním oken, ambientním osvětlením, osmi airbagy a kontrolou tlaku v pneumatikách.

V nabídce jsou čtyři balíčky příplatkové výbavy. Ten první přidává mimo jiné elektricky ovládané sedadlo řidiče s bederní opěrkou a zadní parkovací kameru. Druhý výbavu dále rozšíří o kožený věnec volantu a hlavici řadicí páky, mlhovky a lepší rádio s devíti reproduktory.

Třetí paket k výše zmíněným prvkům přidá kožená sedadla, elektricky ovládané sedadlo spolujezdce s bederní opěrkou a vyhřívané přední sedačky. Vrcholem je čtvrtý balíček, který výbavu ještě rozšíří o navigaci či zrcátka a sedadla s pamětí. Ke všem paketům je možné přiobjednat elektricky ovládanou panoramatickou střechu.

V USA se jako první začne prodávat hybridní varianta Malibu, výroba ostatních verzí pro americký trh bude zahájena v létě 2012.

Jako první se osmé generace Chevroletu Malibu dočkali v Jižní Koreji, do konce roku bude prodej vozu zahájen v Číně. V Evropě se Malibu začne prodávat na jaře 2012.

David Bureš
Diskuze (4)
Avatar - MikeeC
13. 3. 2012 16:05
Re: Chudáci Amici!
proto se nabízí otázka, proč u nás jsou auta tak drahá?.. ;-)
24. 11. 2011 07:26
Chudáci Amici!
Ti musejí mít buď ta auta všechna děsně nekvalitní anebo mzdy šíleně nízké.
Když u nich Sonata stojí v hybridu v přepočtu asi o 200 tisícovek míň než u nás i40 v benzínu a u těch ostatních je to taky nějak tak podobně... >:D
23. 11. 2011 13:23
PEKNE
Oproti Passatu se Chevrolet vizualne nezasekl ve 20. stoleti.
23. 11. 2011 12:33
Camrybijec
Asi jsem zaujaty (necekane ;-) ), ale toto mi prijde jako zatim nejlepsi skloubeni korejskeho, americkeho i evropskeho designu, to auto je proste libive, technicky mu snad ani v Evrope nic chybet nebude, budouci spicka americkych prodeju, v Evrope snad aspon uspech jako Cruze.

Btw co konkurenti? Hybrid, hybrid hybrid, hybrid :yes: diesel :*)