Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevroletu při testování shořel prototyp elektrifikované Corvetty

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Současná generace Chevroletu Corvette by měla dostat také hybridní provedení. A právě jeden prototyp elektrifikované verze nedávno postihla zajímavá mrzutost.

Vůz totiž shořel během testování ve Španělsku, konkrétně v pohoří Sierra Nevada. Záběry hořícího automobilu se brzy objevily na sociálních sítích, prohlédnout si na nich můžeme poměrně rozsáhlý požár, který sporťák, označovaný jako prototyp Chevroletu Corvette E-Ray, s největší pravděpodobností zcela zničil.

Video se připravuje ...

Podle informací z webu GM Authority přitom sporťák v tu dobu netestoval přímo Chevrolet, nýbrž společnost Bosch, dodavatel automobilových dílů.

Hybridní Corvette E-Ray by měla na trh dorazit v roce 2024, zatím ale nevíme, jakou techniku a jaké parametry nabídne. Předpokládá se, že základem pohonného ústrojí bude atmosféricky plněný osmiválec LT2 o objemu 6,2 litru, doplněný o elektromotor na přední nápravě.

Díky němu bude mít vůz pohon všech kol. Otazníky se vznášejí také nad formou hybridního pohonu, není jasné, jestli půjde o tradiční full-hybrid, nebo třeba rovnou plug-in hybrid.

Chevrolet navíc zřejmě chystá ještě jednu elektrifikovanou verzi. Zatím se o ní hovoří jako o Corvette Zora a spekuluje se, že dostane dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru doplněný o nějakou formu hybridní pomoci. Výkon by se pak měl pohybovat okolo 1000 koní.

Zora by měla dorazit v roce 2025. Tak uvidíme!

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme