Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler zahájil montáž devítistupňového automatu v továrně Tipton

David Bureš David Bureš 16. 5. 2014
15
4
Zobrazit náhledy (15)
Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler Chrysler
Výrobou devítistupňového automatu v druhé továrně chce Chrysler pokrýt poptávku po této převodovce.

Koncern Fiat Chrysler Automobiles postupně rozšiřuje nabídku automatu s devíti stupni, vyvinutého německou společností ZF Friedrichshafen. Proto zahajuje montáž této převodovky ve druhé továrně, a to v americkém Tipton County ve státě Indiana.

Závod v Tipton County byl několik let opuštěný, do konce roku 2015 zde ale kvůli obnovení výroby Chrysler zaměstná na 850 lidí. V budoucnu může v továrně vznikat až 800.000 převodovek ročně.

Tipton se v budoucnu stane jedním z globálních center pro výrobu devítistupňového automatu. Převodovky budou odtud vyváženy nejen do Toleda v Ohiu, ale také k Fiatu, do italského Melfi, do Brazílie a do Číny. Závod také poskytne převodovky turecké automobilce Tofas, která montuje vybrané modely Fiat.

Už od loňského května Chrysler vyrábí automat s devíti stupni ve městě Kokomo, nedaleko od Tiptonu. Výroba jednotlivých částí převodovky bude v tomto městě navýšena, v Tipton County bude probíhat pouze závěrečná montáž automatu.

Město Kokomo je důležitým místem výroby převodovek. Od roku 1974 tu vzniklo více než 67 milionů převodovek. V tomto regionu má Chrysler celkem pět závodu. Ty vedle devítistupňového automatu montují také osmistupňové, šestistupňové, pětistupňové a čtyřstupňové automatické převodovky.

Moderní devítistupňový automat z modelů koncernu FCA v současnosti používají Jeep Cherokee a Chrysler 200. V blízké době ji také použije Dodge Dart a sourozenecké duo malých SUV Jeep Renegade/Fiat 500X. Zahájení prodeje Cherokee bylo kvůli problémům s vývojem nové převodovky několikrát odsunuto.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

4 lyšky
zbasama
| 16. 5. 2014
tak jsme se asi šectnáckrát dozvěděli že 9ti stupňovou. ale efekt asi jako kdyby nám bylo devětkrát sděleno, že 16ti stupňovou
Za jak dlouho se asi začne sypat?
Mr.Murphy
| 16. 5. 2014
... tobě už se mozek sype dávno, troubo.... :yes:
Za jak dlouho se asi začne sypat?
SamanAR
| 16. 5. 2014
až 9x přeřadí >:D
Avatar - dolfi
Za jak dlouho se asi začne sypat?
dolfi
| 16. 5. 2014
;-)