Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chybí vám Roomster? Takto by vypadal dnes, kdyby Škoda nedala přednost SUV

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 11. 2020 • 04:10
43
33
Zobrazit náhledy (43)
Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster

Nástupce velkoprostorového Roomsteru existoval, v Mladé Boleslavi jeden prototyp svého času schovávali pod plachtou. Nástupce se ale nedočkal, přednost dostala SUV a crossovery.

Ono se to nezdá, ale od premiéry mladoboleslavského empévéčka Škoda Roomster uběhla už pěkná řádka let. Prvotní koncept představila Škodovka v roce 2003 na frankfurtském autosalonu. Hotové auto se světu ukázalo roku 2006 v Ženevě. Od roku 2007 přibyla v nabídce užitková verze s názvem Škoda Praktik, o tři roky později pak došlo na omlazovací proceduru. Poslední kousek sjel z výrobní linky na jaře 2015, celkem vzniklo 370.000 kusů.

Už v té době se hodně hovořilo o možném nástupci, obecně se jeho příjezd bral za hotovou záležitost. Zejména koncem roku 2015, kdy na veřejnost unikl prototyp druhé generace vyfocený v továrně automobilky. I když měla Škodovka auto hotové, do sériové produkce se nakonec nedostalo. Přednost dostaly vozy kategorie SUV, které toho času nabíraly na popularitě.

video

Našemu kolegovi a grafikovu Honzovi Lušovskému však nástupce Roomsteru nedal spát. A tak před časem popustil uzdu fantazii a zkusil si představit, jak by takový mladoboleslavský užitkáč vypadal dnes. Jako základ mu samozřejmě posloužila nedávno představená nová generace Volkswagenu Caddy, s níž měl ostatně nástupce Roomsteru sdílet technické základy již před pěti lety.

Základními tvary se vůz inspiroval u německého předchůdce, vpředu a vzadu se však „náš“ výtvor snaží být svébytným modelem. Přední partie jsou odlišné, tady se nezávislý tvůrce inspiroval maskou a světelnou technikou modelu Octavia. Vzadu si zase všímáme přepracovaných svítilen a nápisu Škoda.

Tak co, mrzí vás absence velkoprostorového užitkáče v nabídce Škodovky, nebo jste raději za aktuální SUV Kamiq, Karoq a Kodiaq? Dejte vědět v anketě níže!

Chybí vám v nabídce Škody model typu Roomster?
  • Ano, lepší než dnešní SUV
    90,4%
  • Ne, zbytečnost
    9,6%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 2450 čtenářů.

Související články

Témata
23. 11. 2020 10:23
Re: Kravina
Takže moc nerozumíš, ale to je patrné z více věcí. Máš nějak problém zpracovat jednoduché informace a tak se snažíš to okecávat okolo, což je zbytečné - na ty věci to nemá vliv a zbytečně tu ze sebe děláš pomalejšího než budeš.
Takže čemu jsi neporozuměl?
22. 11. 2020 22:52
Re: Kravina
Rozumiem len tomu, že si vymýšľaš a trepeš do vetra. Nie si schopný odpovedať ani na jednoduchú otázku. Asi preto, že skrátka nič nevieš a vymýšľaš si.
Avatar - xxc
22. 11. 2020 21:35
Re: Kravina
Ked som kupoval ja, tak Citigo bolo vyrazne lacnejsie, ako rovnaky eUp. Pri inych modeloch asi take rozdiely nie su, vynimka potvrdzuje pravidlo :-)
22. 11. 2020 18:45
Re: Kravina
Dík za potvrzení faktu že cena škody je stejná nebo dokonce vyšší než vw ;-) :yes:
22. 11. 2020 18:42
Re: Kravina
Takže znovu: řeč je o číslech na základě kterých se rozhodovalo jak se rozhodovalo, jedná se interní analýzu. Nevím úplně čemu z toho nerozumíš, ale to už je problém na tvé straně přijímače ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud