Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chybí vám Škoda Roomster? Tyhle kusy zaujmou nízkým nájezdem

Jan Zajíc Jan Zajíc 22. 4. 2021 • 21:28
50
32
Zobrazit náhledy (50)
Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster Škoda Roomster

Model Roomster vyráběla Škoda v jediné generaci v letech 2006 a 2015. Zákazníci na něm oceňovali hlavně praktický a variabilní interiér.

Celkem vzniklo asi 370.000 exemplářů, ani to ale nestačilo, aby česká automobilka přišla s druhou generací. Blízko k ní bylo, vůz byl skoro hotový - nástupce totiž měl být upravenou verzí Volkswagenu Caddy. Koncem roku 2015 dokonce na veřejnost unikl snímek prototypu vyfocený v továrně automobilky. Nakonec však dostala přednost SUV, jejichž obliba tehdy výrazně rostla - a roste vlastně stále.

Velkou předností Škody Roomster je řešení kabiny, především části za předními sedadly. Ve druhé řadě totiž v základu jsou tři samostatné sedačky. Ty krajní lze posouvat ze základní polohy vpřed o 80 mm, vzad pak o 70 milimetrů.

Dále je možné sklápět opěradla na sedák a vytvářet jakési stolečky, nebo lze celé sedadlo vyklopit vpřed, případně vyjmout. Po demontáži prostředního „křesílka“ můžete obě krajní příčně „srazit“ k sobě, čímž vznikne prostor na bocích. A přestože Roomster není zrovna velké auto, nabízí poměrně štědrý prostor v podélném směru. Zavazadlový prostor poskytuje 450 až 1810 litrů.

Právě tuto specifickou kombinaci schopností dnes mohou někteří zákazníci u české automobilky postrádat, některým se může líbit také netradiční vzhled, s nímž Roomster přijel. I proto je tento model docela zajímavou ojetinou. A dobrou zprávou je, že ojetý Roomster se dá sehnat skoro ve stavu nového vozu.

V Německu jsme například našli exemplář poprvé registrovaný v roce 2010, který podle prodejce a současně prvního majitele dosud najezdil jen asi 15.800 km. Pod kapotou má přeplňovanou dvanáctistovku o výkonu 77 kW (která, pravda, nemá moc dobrou pověst) a ve výbavě například automatickou klimatizaci nebo vyhřívaná sedadla. Minimálně na fotkách vůz vypadá opravdu zachovale. K mání je za 7.200 eur, což je v přepočtu asi 186.500 Kč.

V Česku nás zase zaujal Roomster s motorem 1.6 TDI o výkonu 77 kW v edici Noire, který od roku 2014 najezdil jen 21.086 km. Jeho výbava také  zahrnuje samočinnou klimu a vyhřívané sedačky, ale navíc ještě třeba navigační systém Amundsen. V tomto případě cena činí 359.000 Kč.

Související články

Témata
23. 4. 2021 20:19
Re: Roomster byl...
Za mně Felicie kombi a CitiGo. Roomster není škaredý, ale je hodně jiný.
23. 4. 2021 20:16
Re: Roomster byl...
To je pravda, všechny Škodovky kromě Superbu, Octavie, Rapida, Kodiaku, Karoqu, Kamiku a Fabie mají v rámci své třídy špatné sedačky ;-)
23. 4. 2021 20:10
Re: Chybí vám Škoda Roomster?
Fanoušci Toyoty by při diskuzi o ošklivkách měli mlčet a šoupat nohama..:-) :yes: :yes:
23. 4. 2021 19:29
Re: Skoda
Česká pošta to hodně používala.
23. 4. 2021 19:29
Re: Roomster byl...
Jo, i lidé, co se v autech vůbec nevyznají, tak říkají, že jsou "Varioflexy" divné a mají krátký sedák a opěradlo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku