Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská BAIC by mohla mít zájem o některá aktiva Saabu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 11. 2009 • 18:47
10
15
Zobrazit náhledy (10)
Saab 9-3 Saab 9-3 Saab 9-3 Saab 9-3 Saab 9-3
Čínská automobilka Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC) by mohla mít podle analytiků zájem o koupi některých aktiv ztrátové švédské společnosti Saab. Pravděpodobně ale nebude usilovat o převzetí celého podniku. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Firma BAIC se měla původně podílet na převzetí Saabu švédským výrobcem luxusních vozů Koenigsegg. Ten však v úterý od transakce odstoupil. Saab tak zůstává v rukou americké automobilky General Motors a panují vážné obavy ohledně jeho budoucnosti.

Společnost BAIC dnes uvedla, že nyní hodlá prozkoumat své další možnosti. "S ohledem na odchod Koenigseggu tento projekt znovu pozorně zhodnotíme a učiníme příslušná rozhodnutí," sdělila firma. Potvrdila, že chce posílit mezinárodní charakter svých aktivit.

Jeden z představitelů švédské vlády dnes uvedl, že GM zřejmě stále doufá v prodej divize Saab. "Hovořil jsem s GM a mám pocit, že se nevzdali naděje," řekl státní tajemník švédského ministerstva průmyslu Joran Hagglund. Švédská vláda v úterý nevyloučila poskytnutí pomoci automobilce Saab v případě, že bude nalezen další kupec.

GM již letos nevyšel pokus o prodej značky Saturn firmě Penske Automotive Group. Automobilka se proto rozhodla, že výrobu vozů značky Saturn ukončí a postupně rozpustí i její distribuční síť.

GM donedávna plánovala rovněž prodej německé divize Opel kanadskému výrobci automobilových součástek Magna International a ruské bance Sberbank. Automobilka se ale nakonec rozhodla, že si divizi Opel ponechá a provede její restrukturalizaci sama.

Související články

Témata
26. 11. 2009 13:07
Re: nerozumím
právě jsem mrknul na saabácký stránky, jsou tam vyjádření různých papalášů ze Saabu, Koenigsbergu, politiků, odborářů a pod a krom Koenigsbergu všichni unisono trvdí, že prý je tohle rozhodnutí, umocněné časovou tísní, značně překvapilo a údajně o něm neměli tušení

začíná mi to trošku zavánět zákulisními machinacemi GM podobně jako v případě Oplu. Měli novou Insignii, Astra se prý taky celkem povedla, takže vyčkali jak se jim povede a když vidí že celkem fajn, tak si je ponechají.
Máme novou 9-5, reakce na ni jsou pozitivní, mohla by výrazně stabilizovat prodeje Saabu, tak možná ho raději neprodáme.... ale jinak fakt nemám rád konspirace >:-[]
26. 11. 2009 09:51
Re: Ještě to bude zajímavé
nevidím bohužel žádný důvod proč by BMW mělo mít zájem o Saab. Když tak by možná uvítolo nějakou mainstremovou značku do svého portfolia, ale subprémie je jí asi k ničemu... ;-\
26. 11. 2009 09:49
Re: nerozumím
no právě - při uvedení nové 9-5 tvrdili, že mají s GM a Oplem podepsané smlouvy, které ji i po prodeji budou garantovat přístup k technologiím, motorům, podvozkům.

Proto se bojím, že GM raději nechá Saab kleknout, než to dát rákosníkům a pak se soudit ohledně závazků ;-\
26. 11. 2009 09:47
Re: Ještě to bude zajímavé
asi ti budeme muset zabavit mobil! Ještě bys zavolal třeba něco kvůli koncernu a někdo by to odnesl zdravím! >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
25. 11. 2009 18:34
Re: Ještě to bude zajímavé
:yes: >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud