Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínský bratr Škody Karoq prošel modernizací a dostal nový motor

Filip Melich Filip Melich 9. 2. 2023 • 22:27
23
Zobrazit náhledy (23)
Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu

Na čínském trhu dostupný Volkswagen Tharu dostal zasloužený facelift. Vzhledové změny jsou poměrně výrazné a pod kapotu se nastěhovala nová motorizace.

Oblíbená Škoda Karoq má blízkého příbuzného od Volkswagenu, kterého u nás ovšem nepořídíte. V jedné podobě se prodává v Číně, kde mu říkají Tharu, kam byl uveden v roce 2018. Byl tedy již nejvyšší čas na modernizaci, která přinesla upravený design, osvěžený interiér a nový motor.

Volkswagen Tharu je technicky spřízněný nejen s Karoqem, ale také se Seatem/Cuprou Ateca. Dva roky po jeho čínské premiéře v roce 2018 Volkswagen připravil také verzi pro Severní i Jižní Ameriku a Rusko, které říká Taos. O ní ale teď není řeč, modernizace se týká právě čínského Tharu.

Video se připravuje ...

Na přídi vozu se měnilo v podstatě vše. Nový tvar a grafiku dostaly čelní světlomety, změněná je maska chladiče s horizontálním světelným LED páskem spojujícím světlomety, a nový je rovněž přední nárazník. Na bocích jsme si povšimli lehce upraveného provedení prahů a nových disků kol s barevnými akcenty.

Záď přináší velkou změnu v podobě kompletně přepracovaných zadních svítilen. Spojeny jsou tmavým pruhem s červenou světelnou linkou v jeho horní části. Nový je zde také zadní nárazník. Změny vzhledu s sebou přinesly natažení délky vozu o 5 milimetrů na nynějších 4.458 mm. Ostatní rozměry zůstávají beze změny, což znamená šířku 1.841 mm, výšku 1.632 mm a rozvor 2.680 mm.

Video se připravuje ...

Uvnitř vozu se nachází přepracovaný horní díl palubní desky, z níž nově vystupuje 12palcová dotyková obrazovka infotainmentu. Tu doplňuje 10,25palcový digitální přístrojový štít a volant s dotykovými plochami místo tlačítek. Do nabídky dále přibyly nové dekory a panoramatické střešní okno. Modernizací rovněž prošla sestava jízdních a bezpečnostních asistentů a funkce spojené s konektivitou.

Pod kapotou nahrazuje dosavadní motor 1.4 TSI nová jednotka 1.5 TSI Evo II, která produkuje 118 kW a 250 Nm. Její obchodní označení na čínském trhu je 280 TSI a roztáčí pouze kola přední nápravy. S pohonem všech kol 4Motion je spojen pouze větší motor 2.0 TSI (330 TSI), jehož maximální výkon je 137 kW a točivý moment 320 Nm.

Ceny novinky na čínském trhu zatím – alespoň dle oficiálního webu značky – nebyly zveřejněny. Stávající provedení nicméně dle všeho začíná na ceně 158.600 čínských jüanů, což je v přepočtu zhruba 517 tisíc korun.

Doporučujeme

Doporučujeme

Témata