Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën již brzy odhalí koncept luxusního elektromobilu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 4. 2019
11
4
Zobrazit náhledy (11)
Citroën Ami One Citroën Ami One Citroën Ami One Citroën Ami One Citroën Ami One Citroën Ami One

Citroën zve na veletrh VivaTech do Paříže, kde se má odehrát světová výstavní premiéra jeho zcela nového konceptu. Ten má vynikat odvážným designem, vysokou mírou komfortu, umělou inteligencí a elektrickým pohonem.

Citroën v letošním roce oslavuje sto let od svého založení. Vedle připomínek minulosti a slavných historických modelů nabídne francouzská značka i řadu pohledů do budoucnosti osobních automobilů.

Mezi první z nich se zařadil koncept malého městského elektromobilu Ami One, který měl výstavní premiéru na letošním autosalonu v Ženevě. Na stejném místě byl odhalen i obytný automobil SpaceTourer The Citroënist Concept, jehož základem je sériový model SpaceTourer.

Citroën v letošním roce v rámci oslav svého výročí hodlá odhalit další futuristický koncept, který se má představit návštěvníkům veletrhu VivaTech. Ten se bude konat v Paříži ve dnech 16. až 18. května 2019.

V případě tohoto konceptu uvedla Linda Jackson, výkonná ředitelka francouzské automobilky, již v únoru letošního roku, že má představovat ultra komfort v podání značky Citroën. Nyní byla zveřejněna první ochutnávka designu vozu, která má odhalovat jeden z detailů jeho exteriéru, ale mnohem více zaujala použitím loga inspirovaného provedením znaku z prvních let existence automobilky.

Citroën doplňuje, že nový koncept má vedle vysoké míry komfortu vynikat i čistě elektrickým pohonným ústrojím a autonomním řízením s umělou inteligencí. Podobně jako koncept Ami One má vynikat odvážným designem a moderními prvky výbavy, mezi něž patří například odemykání vozu za pomoci QR kódu nebo hlasové ovládání prostřednictvím chytrého telefonu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Luxusní?
karel999
| 23. 4. 2019
Napsat Citroen a luxus v jedný větě dá asi hodně přemáhání. A předpokládám, že to bude vypadat podobně, jako ta karikatura auta, co je na fotkách. Zvenku se to nepovedlo a vevnitř to vypadá jak v tramvaji.
Avatar - CICERO
Re: Re: koncept luxusního elektromobilu ?
CICERO
| 23. 4. 2019
Děkuji za mínus paleček, já to samozřejmě vím ;-) a Tobě dám plus paleček (jsem tak hodný a napíšu Ti to ;-) Abys to věděl a znal ;-) )

Já spíš pochybuji, že ten koncept co není v galerii a možná někdy zněj bude něco i v serii bude ve výsledku něčím luxusnějším zvláště se současným ev pohonem... = designové cvičení pro jednoho centristu z paláce doživotně spořícího na katedrálu spálenou ve jménu náhody, pro spokojenost všeho multikulturního lidu ;-)
Avatar - traveldrive
Re: koncept luxusního elektromobilu ?
traveldrive
| 23. 4. 2019
Keby si sa unúval myslieť, možno by si prišiel na to, že nadpis nehovorí o koncepte v galérii, ktorý už predstavený bol. Ale to by som chcel od teba asi veľa.
Avatar - CICERO
koncept luxusního elektromobilu ?
CICERO
| 23. 4. 2019
Já se dívám asi jiným směrem než citroen, ale luxus vypadá jinak. ;-) Ciao :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku