Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën potvrzuje příjezd elektrického hatchbacku. Baterie dostane i SpaceTourer

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 2. 2020 • 21:27
35
Zobrazit náhledy (35)
Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus Citroën C4 Cactus

Francouzská automobilka potvrdila, že elektrický hatchback a model SpaceTourer dorazí na automobilový trh v průběh tohoto roku.

Ještě letos uvede Citroën na trh čistě elektrický kompaktní hatchback, jenž se stane nepřímou náhradou za model C4 Cactus. Potvrdila to produktová šéfka Laurence Hansen. Součástí plánů pro příští roky je celkem šest elektrifikovaných modelů.

Hansen kromě jiného uvedla, že novinka se bude vyznačovat asertivním stylem a nejvyšším komfortem díky systému Advanced Comfort. Vedle elektromobilu budou i nadále nabízeny konvenční benzinové a naftové pohonné jednotky.

„Splníme očekávání zákazníků, kteří chtějí hatchback. Silueta auta je ale trochu odlišná a podvozek bude o něco výše nad silnicí,“ uvedla Hansen, která tak naznačila, že novinka mnohem více zabrousí do vod SUV a crossoverů.

Generální ředitel Vincen Cobee uvedl, že novinka bude mít pro francouzskou automobilku v Evropě obrovský význam. „Ve svém jádru to bude Citroën se vším všudy – designem, inovacemi, pohodlím. Pro nás je to jeden ze čtyř základních pilířů našeho růstu,“ uvedl lídr automobilky a dodal, že připravovaný hatchback má tvořit zajímavou alternativu stále populárnějším crossoverům. Model se tak stane jediným kompaktním hatchbackem skupiny PSA s čistě elektrickým pohonem.

Kromě tohoto vozu má ještě letos dorazit čistě elektrické MPV SpaceTouer, které i s bateriemi a kabelem do zásuvky nabídne až devět míst. Elektrifikované plány dále počítají s dvoumístným elektrickým vozítkem Ami, plug-in hybridním C5 Aircross a dvěma dodávkami.

„V roce 2020 startujeme hlavní produktovou ofenzivu v rámci elektrifikovaných vozidel. Ticho a pohodlí dnes představují luxus a tyto vozy budou na požadavky zákazníků dokonalou odpovědí,“ chlubí se Citroën.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud