Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroen Survolt na trati Le Mans Classic

Dariusz Szynder Dariusz Szynder 14. 7. 2010 • 22:15
49
4
Zobrazit náhledy (49)
Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën
Během víkendové soutěže Le Mans Classic se představil také koncept coupé s elektrickým pohonem Citroën Survolt.

Citroën Survolt si o víkendu odkroužil své první okruhové kilometry. Automobil s plně elektrickým pohonem se představil na 24hodinovce klasických vozů Le Mans Classic. Za jeho volantem usedla Vanina Ickx, jejímž otcem není nikdo jiný než slavný belgický pilot formule 1 Jacky Ickx.

„Jsem velmi hrdá, že se mohu účastnit takto jedinečného projektu. Na dráze jsem si jízdu skutečně užila. Je to opravdové soutěžní auto s velmi slibným potenciálem do budoucna,“ chválila Citroën Survolt Vanina Ickx.

Pohon Citroënu Survolt zajišťují dva elektromotory o výkonu 220 kW, které dovolují autu zrychlit z 0 na 100 km/h pod pět sekund a uhánět maximální rychlostí 260 km/h. Dvě 140kg baterie umožňují dojezd až 200 km. Po připojení ke speciální dobíjecí síti lze baterie dobít během 2 hodin, nabíjení přes standardní 220V sít pak trvá 10 hodin.

Akce měla představit Citroën jako průkopníka v používání moderních technologii v motoristickém sportu. Design konceptu Survolt zase ukazuje stylistické trendy, kterými se budou řídit příští modely značky Citroën.

Vedle konceptu Citroën Survolt kroužilo po okruhu v Le Mans také coupé GTbyCITROËN a několik exemplářů malého DS3.

Související články

Témata
Avatar - gld
14. 7. 2010 16:00
Re: BMW
celá predná časť si z dizajnového hľadiska zaslúži pochvalu...maska má nápad, svetlá nenudia...obrovská škoda že tento dizajnový jazyk neimplementovali do novej c3..dnes som šiel okolo predajne citroenu a keď som videl základnú c3 na plechoch a bez "racing" masky tak ma skoro seklo..nudááá ;-\

k technike sa nevyjadrujem..čísla vyzerajú pekne ale prototyp v takejto podobe by stál 6-ciferné euro číslo takže- kým nevidím v sériovej výrobe, neverím ;-)
14. 7. 2010 15:52
BMW
Vyzera podobne ako BMW Vision
Články odjinud