Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ClimaGuard je obří pytel na auto, které uchrání i před povodněmi

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 9. 2021 • 07:15
11
3
Zobrazit náhledy (11)
ClimaGuard Ultimate Flood Protection ClimaGuard Ultimate Flood Protection ClimaGuard Ultimate Flood Protection ClimaGuard Ultimate Flood Protection ClimaGuard Ultimate Flood Protection ClimaGuard Ultimate Flood Protection

S povodněmi se nedá moc účinně bojovat, přesto lze alespoň minimalizovat jejich následky.

Když přijde velká voda, je zle. A platí to nejen pro nemovitosti, ale také pro automobily, které delší kontakt s vodou nesnášejí zrovna dobře. Jakmile se voda dostane do kabiny, můžete si být jistí, že se časem nevyhnete problémům s korozí, elektrickými rozvody, atd. Není zkrátka náhodou, že většina vytopených aut je nakonec pojišťovnou odepsaná.

V současnosti už ale existuje hned několik způsobů, jak riziko ztráty automobilu, ale i dalších věcí, přinejmenším výrazně minimalizovat.  Jedním z nich je přitom i americký ClimaGuard.

Za tímto obrovským voděvzdorným pytlem (nejen) na auto stojí Rahel Abraham, inženýrka žijící v Texasu, která sama v roce 2017 přišla o automobil právě kvůli velké vodě. Rozhodla se proto spojit své vědomosti v oblasti chemie a životního prostředí, zkoušela různé materiály i střihy a výsledkem se stal právě ClimaGuard.

Obrovský ochranný vak je vyroben z materiálu využívaného i v armádě, složený se snadno vejde do kufru a jeho přípravu venku i v garáži zvládne jen jedna osoba, což je výrazný výhoda oproti podobným výrobkům na trhu.

video

Zajímavostí přitom je, že k uzavírání ClimaGuard se používá zip. Ten samotný by nejspíš k zastavení vody nestačil, díky jeho specifickému umístění v horní části ale auto začne v ClimaGuard plavat a voda se tak údajně nedostane dovnitř.

ClimaGuard přitom nemusí chránit před velkou vodou jen automobil – lze do něj umístit i nábytek nebo vybavení domácnosti. Po obvodu jsou navíc připraveny popruhy pro zajištění, díky kterým auto ani vybavení domácnosti neuplavou. Při ceně okolo 400 dolarů (cca 8.700 Kč) jde navíc o poměrně dostupnou „pojistku“ před škodami, které umí povodně napáchat.

Související články

Témata
21. 9. 2021 18:23
Pani inzenirka
Ale pani inzenirka je vcelku v pohode :)
21. 9. 2021 18:02
Nic pro mě
Raději si ho pojistím než ztrácet čas timto. Navíc si myslím že je to při pořádný povodni stejně k ničemu.
21. 9. 2021 13:46
Je super na čem všem se dá vydělat
Asi bych auto do tohodle jen tak preventivně každý den nebalil. A pokud by začalo hodně pršet, místo pracného balení bych radši přeparkoval někam výše. Ale třeba na to koukám moc zjednodušeně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud