Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co chystá Lexus pro příští léta? Nové NX, superluxusní SUV i model s technikou Miraie

David Bureš David Bureš 26. 3. 2020 • 20:32
18
5
Zobrazit náhledy (18)
Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept Lexus LS+ Concept

U Lexusu bude v nadcházejících letech živo. Připravuje se nové IS, stejně jako náhrada za GS, s technikou vodíkové Toyoty Mirai.

Německá prémiová trojka se předhání v novinkách, a tak se může zdát, že třeba u takového Lexusu je mrtvo. Vždyť jeho žhavou novinkou poslední doby je snad jedině LC v provedení kabriolet. V nadcházejících letech se to ale má změnit, prémiová divize Toyoty totiž chystá celou smršť novinek.

Vyplývá to z interní prezentace značky pro severoamerické zastoupení, což sice znamená, že byly prozrazeny modely primárně pro USA, řady z nich se ale dočkáme také v Evropě. Byť možná s mírným zpožděním.

Jistě důležitou novinkou bude druhá generace SUV Lexus NX, což je nejprodávanější model značky v Evropě. Připravovaná je pro rok 2022 a stavěna bude v kanadské továrně Cambridge. Základem bude platforma TNGA ve verzi GA-K, přičemž uvnitř se můžeme těšit na obří dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 14 palců!

Ve stejném roce dorazí také modernizovaná provedení modelů ES a LS, zatímco GS v současné podobě zcela skončí. V Evropě byl sedan vyšší střední třídy s pohonem zadních kol nahrazen novou generací modelu ES, jinde ve světě ale pokračuje dál, jako prémiová alternativa k předokolkovému ES. Nástupce pak bude opravdu speciální, má se jednat o derivát Toyoty Mirai druhé generace! Lexus tedy podle všeho rovněž nabídne auto s vodíkovým pohonem.

Už o rok dříve se můžeme těšit na nástupce modelu střední třídy IS, zatímco pro rok 2023 je připravována nová generace SUV RX, z globálního pohledu nejprodávanějšího modelu značky.

Bohužel tu však máme i špatnou zprávu, a to že se Lexus postupně omezí nabídku atmosférického vidlicového osmiválce, který zůstane jen u vrcholných modelů. Nahrazen však bude více než důstojnou alternativou v podobě dvakrát přeplňované V8, která bude debutovat v ostrém Lexusu LC F. V něm by mohla nabídnout výkon 600 koní.

Stejného motoru se dočká také vrcholná varianta Lexusu LX, alias luxusního derivátu Toyoty Land Cruiser, který láká zákazníky v USA, na Arabském poloostrově nebo v Rusku. V tomto případě se Lexus údajně rozhodne vyšlápnout i na taková SUV jako Bentley Bentayga. Běžné modely pak dostanou dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec.

Související články

Témata
27. 3. 2020 09:20
Re: Nezájem...
Proč ne, když se tu prodává i Panamera... :-)
26. 3. 2020 19:27
Nezájem...
Opravdu si dovedu jen těžko představit, co by se muselo stát, aby evropský kupec prémie tato odporná japonská, takřka 100procentně hybridní stvoření s velrybí kosticovou maskou kombinovanou s ksichtem Predátora upřednostnil před D3.... :-)
26. 3. 2020 11:16
V8 biturbo...
...zní velmi dobře. Aspoň v něčem Lex nerezignoval. Moc bych se divil, kdyby IS zůstalo RWD. Každopádně pro mě jediným aktuálně koukatelným autem je stále LC.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku