Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co Volkswagen chystá pro rok 2019? Nový Golf, Passat i SUV kabrio!

David Bureš David Bureš 22. 11. 2018 • 07:06
29
4
Zobrazit náhledy (29)
Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen T-Roc Cabrio Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. Volkswagen I.D.
Ve Wolfsburgu chystají pro rok 2019 záplavu důležitých novinek. Promění se klíčové modely Passat a Golf a přijde též elektrický hatchback I.D. Neo.

Rok 2018 už se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, a tak svět začíná vyhlížet nadcházející rok 2019. V případě automobilky Volkswagen bude nadmíru důležitý, chystá totiž hned několik důležitých automobilů, které rozhodnou o její budoucnosti.

„Rok začne uvedením malého SUV T-Cross. Následovat bude kompletně přepracovaný Passat, který bude mít množství nových digitálních funkcí. Rok završíme novou generací Golfu, která nastaví nové standardy. Ke konci roku začne také výroba elektromobilu I.D. Neo a v neposlední řadě přidáme i emocionální model, T-Roc Cabrio,“ odhaluje „jízdní řád“ novinek výkonný ředitel Volkswagenu Ralf Brandstaetter, který do této nově vytvořené funkce nastoupil v srpnu.

Model T-Cross se stane s délkou 4.107 mm vůbec nejmenším zástupcem SUV rodiny Volkswagenu. Bratr Seatu Arona vsadí na stylový zevnějšek a praktickou kabinu, která mimo jiné nabídne posuvnou zadní lavici umožňující zvětšit objem zavazadelníku z 385 na 455 litrů.

Passat pak sice v Evropě nadále zůstává nejprodávanějším modelem střední třídy, klesající zájem o tento druh auta však postihl i jeho, a tak se v reakci na odklon zákazníků bude muset v rámci faceliftu změnit. Design se podle špionážních záběrů čínského provedení přiblíží novou maskou chladiče třeba Touaregu, uvnitř máme očekávat nejmodernější infotainment. Těšit se můžeme na nejmodernější elektronické pomocníky, zatímco z motorů bude k dispozici benzinový čtyřválec 1.5 TSI, 2.0 TSI a turbodiesel 2.0 TDI. Modernizovaný plug-in hybrid Passat GTE pak využije též novou patnáctistovku.

S turbodiesely Volkswagen ostatně nadále počítá, jejich konec v nabídce německé značky rozhodně nečekejme. „Věříme ve stabilizaci prodejů dieselů, protože pro řidiče jezdící na dlouhé cesty je to stále nejlepší řešení. Turbodiesely jsou navíc důležitým prvkem ke splnění přísnějších emisních norem platných od roku 2020,“ prohlašuje výkonný ředitel VW.

Ještě důležitější novinkou bude osmá generace Golfu, tento kompakt totiž zůstává nejprodávanějším autem v Evropě vůbec. Nástupce sedmičky bude nadále postaven na platformě MQB, avšak dále vylepšené. Design projde jen evoluční změnou, jak je u Golfu zvykem, poznávacím znakem se má stát nápis Golf na víku kufru. To uvnitř čekejme výraznější změny, koncepce se přiblíží novým Mercedesům, což má znamenat napojení digitálního přístrojového štítu s obrazovkou multimediálního systému. Motory zahrnou tříválec 1.0 TSI a čtyřválce 1.5 TSI, 2.0 TSI a 2.0 TDI, k dispozici bude též mildhybrid s 48V palubní sítí. Později se samozřejmě dočkáme sportovních variant GTI a R i kombíku, plánovaného pro rok 2020.

Elektrický e-Golf naopak už nedorazí, jeho místo zaujme nový pětidveřový hatchback I.D. Neo, který bude první vlaštovkou nové rodiny elektrických Volkswagenů s novou platformou MEV. Kompakt vycházející z konceptu I.D. nabídne baterie s různou kapacitou (60, 80 a 110 kWh), přičemž cena má být na poměry elektromobilů dostupná, pohybovat se bude na úrovni dieselových Golfů.

Volkswagen T-Roc cabriolet se pak příští rok podle všeho jen představí, protože automobilka již dříve dala najevo, že ho začne vyrábět až v polovině roku 2020. Využije dvoudveřovou karoserii s elektricky ovládanou plátěnou střechou, přičemž se o jeho výrobu postará závod v Osnabrücku, kdysi vyrábějící Golf Cabriolet.

Související články

Témata
24. 11. 2018 10:02
Štúdia na titulke
Štúdia na titulke vyzerá výborne, škoda, že do série sa podľa zvyklostí nedostane z toho skoro nič, tu a tam nejaký náznak... Ale bodaj by prekvapili.
Avatar - Ada je zase tady
23. 11. 2018 10:54
VW - zůstaňte sami sví!
Extravagantních kreatur jezdí po silnici dost. Zmrdigolfem neprorazíte. :no:
23. 11. 2018 07:56
SUV
Ked sa nepredaval dobre kultovy Beetle a Golf Cabrio, azda si nemyslia, ze im to pojde dobre s SUV obludou?! 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku