Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Corvette Stingray 2014: V Americe stojí rovný milion

Michal Fokt Michal Fokt 6. 5. 2013 • 16:07
59
15
Zobrazit náhledy (59)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette
Amerika už zná své ceny za sedmou generaci modelů Corvette. Kupé začíná na 52 tisících dolarech, tedy milionu korun, za kabriolet je třeba připlatit pět tisíc navrch.

Vyznavači amerických superaut mohou slavit - Corvette oznámilo oficiální ceny kupé a kabrioletu aktuální, sedmé generace a je třeba říci, že GM udělal svým příznivcům velkou radost. Konkurenci už méně, protože základní verze je dokonce lacinější, než takové Porsche Cayman, kde za 52.600 dolarů dostanete výkon 275 koní (202 kW)!

Corvette Stingray 2014 začíná na 51.995 dolarech, přičemž se pochopitelně jedná o verzi s motorem LS1 V8 o výkonu 456 koní (335 kW), s točivým momentem 610 N.m a sedmistupňovou manuální převodovkou. Ten, kdo zatouží po v Ženevě představené Corvette Stingray Convertible si musí připlatit pět tisíc, v tomto případě činí základ 56.995 dolarů.

V tomto případě už je výhodnější Porsche Boxster, protože je se základní cenou 50.400 dolarů, jak známo, lacinější, než Cayman, ovšem stále je tu propastný rozdíl v technice a dynamice. Pokud si udrží tuto cenovou politiku i do Evropy, mohlo by u nás stát americké kupé Corvette Stingray klidně baťovských 1.399.990 korun, protože Cayman zde přijde na 1.422.000 Kč.

U Corvette pochopitelně bude možné důkladně individualizovat a to třeba i prostřednictvím Z51 Performance Package a cena pak pochopitelně naroste, to ovšem nemění nic na tom, že se bude jednat o velmi lákavou nabídku.

Témata
7. 5. 2013 19:54
Re: nespravedlnosti světa
Ano, tohle je v podstatě obrovská výhoda a argument pro dovoz auta z US. Koupíš sportovní auto, které nikdy nejelo víc než stodesítkou:-)
Avatar - Magister
7. 5. 2013 10:03
Re: moc pěkný...
Jiný svět.... ale Octavia RS, pro mě v spíše v dieselu, bude zajímavé auto na denní ježdění... teda pokud jí dají víceprvkovou zádní nápravu.
Avatar - Magister
7. 5. 2013 10:01
Re: nespravedlnosti světa
Tohle může napsat jen buran.
Avatar - Hammunasakra
7. 5. 2013 03:21
Re: moc pěkný...
..a motorem 2.0 Tdi 110 kW (vám tam "vypadlo" :-)
PS: A navíc NENÍ "v (úplně) plné náloži" - bez legrace! ;-)
Avatar - Lonestarstate
7. 5. 2013 01:17
Re: nespravedlnosti světa
To spis ceske zdravotnictvi je drahe i zadarmo. A je to obdobne jako kdyby se nejaky krovak z Burkina Faso radoval, ze narozdil od Cechu nemusi platit odvody VZP a PSSZ. >:D