Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ČSAD MHD Kladno nasadí nové CNG autobusy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 8. 2019 • 05:39
9
3
Zobrazit náhledy (9)
ČSAD MHD Kladno si pořídilo nové CNG autobusy ČSAD MHD Kladno si pořídilo nové CNG autobusy ČSAD MHD Kladno si pořídilo nové CNG autobusy ČSAD MHD Kladno si pořídilo nové CNG autobusy

Do ulic Kladna se nejpozději na začátku školního roku vydá 27 nových CNG autobusů značek Iveco, Scania a SOR.  

Městská hromadná doprava v Kladně si zakládá na ekologii. Už v roce 2009 padlo rozhodnutí pro budoucí strategii preferovat nákup CNG autobusů. V roce 2010 pořídilo ČSAD MHD Kladno, patřící do skupiny Arriva, první čtyři autobusy na zemní plyn.

ČSAD MHD Kladno po součtu nákupu CNG autobusů v jednotlivých letech a započítání všech autobusů z letošního roku nakoupilo za posledních deset let celkem 124 autobusů, k jejichž pohonu slouží stlačený zemní plyn.

„V letošním roce jsme pořídili už 27 autobusů na zemní plyn, z toho 25 za pomoci operačního programu IROP. Jedná se o bezbariérové autobusy od výrobců, jako je IVECO, Scania a SOR Libchavy. Nejpozději na začátku školního roku do ulic vyjedou nové autobusy pro 80 a 110 cestujících, ale i velkokapacitní kloubové autobusy pro 143 cestujících,“ říká Ludomír Landa, místopředseda představenstva ČSAD MHD Kladno, a dodává: „Autobusy jsou vybaveny podle posledních standardů Pražské integrované dopravy. Cestující se tak mohou těšit na příjemné klimatizované prostředí, pohodlné sedačky a za jízdu lze platit bezkontaktní platební kartou.“

Z celkového počtu 27 autobusů jich tedy 25 bylo financováno za pomoci dotačního programu IROP, výzva č. 50, udržitelná mobilita. Výše dotace činí 85 % a pokrývá částku 155,42 mil. Kč.

Do vozového parku ČSAD MHD Kladno míří šest autobusů IVECO Crossway Low Entry CNG a stejný počet vozidel IVECO URBANWAY CNG LF, zatímco autobusů Scania Citywide Suburban LE bylo pořízeno devět a model SOR NBG 18 z produkce české společnosti SOR Libchavy zastupují čtyři vozy. Cestující se s nimi setkají v ulicích nejpozději od začátku školního roku.

Zdroj: ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.

Související články

Témata
24. 8. 2019 11:19
Re: Dobrá práce Kladeňáci ;-)
Niečo takéto je na pochvalu vždy. Podobne ako duobusy, alektrobusy alebo hoci rozšírenie obyčajnej trolejbusovej dopravy - menej smradu je skrátka vždy pozitívom.
24. 8. 2019 08:09
Dobrá práce Kladeňáci ;-)
.... autobusy na ekologický pohon, ještě dotované z EU.... přesná ukázka toho jak pomoci vzduchu ve městě a ještě smysluplně využít fondy EU.... :yes:

ale místní hejtři se scházejí pod jinými články.... Třeba o tom jak někdo špatně přeložil že v Británii jednou zakážou soukromá auta atd.... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud