Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Duster Army má pancéřování a kulomet

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 12. 2013 • 09:22
10
32
Zobrazit náhledy (10)
Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster
Na první pohled může Duster s označením Army působit jako dílo nějakých recesistů, ale ve skutečnosti se jedná o zcela vážně míněný projekt pro armádní využití.

Během tradiční vojenské přehlídky pořádané 1. prosince v Bukurešti se představila Dacia Duster Army, která je výsledkem vývoje v Renault Technologie Roumanie (RTR) a splňuje požadavky NATO a Rumunské armády na tento typ vozidla.

Kompaktní SUV na první pohled zaujme svým matným zeleným lakem, ochranným rámem na karoserii a především kulometem OTAN ráže 7,62 mm umístěným na střeše.

K dalším úpravám viditelným na exteriéru patří odnímatelný naviják na přídi, zaslepená zadní boční okna, vnější zásuvky na 12V a 24V, přídavné světlomety, tažné zařízení a čtveřice ok, za něž může být armádní Duster zavěšen například pod vrtulník.

Mezi úpravy, které nejsou na první pohled viditelné patří ochranné pláty podvozku, kryjící nejen motor, ale i převodovku, zadní diferenciál a palivovou nádrž. Prostor pro posádku je rovněž chráněn pancéřováním, jehož parametry nebyly zveřejněny.

Vzhledem k výše zmíněnému dodatečnému vybavení a s ním souvisejícím zvýšením hmotnosti Dusteru lze počítat i s úpravami podvozku, zesílením převodovky a použitím výkonnější pohonné jednotky.

Během přehlídky se kromě vojenského provedení představil Duster i ve službách hasičů, četnictva, pohraniční stráže a policie předvedla i dvojici vozů v modernizovaném provedení, jehož prodej se rozběhl letos na podzim.

Související články

Témata
2. 8. 2014 19:40
Re: Nic nového, to měla před lety + spoustu věcí navíc
jo, ta je dobrá. a s alternativním pohonem už v té době >:D
Avatar - T613
5. 12. 2013 14:02
Re: VP
o Amarokovi jsem nic nepsal ;-)
Avatar - T613
5. 12. 2013 14:01
Re: VP
máš pravdu, nezavedli je z důvodu slabé balistické odolnosti. Nevím proč mám zafixováno, že jsou ve výzbroji
Avatar - Ada je zase tady
5. 12. 2013 13:00
Re: Dobrý nápad
Ani ne, ve své mladické nerozvážnosti jsem si jednou (nového) rendlíka koupil a po dvou letech byl už ve stavu šrotu s 43 tis km na tachometru. A to bylo ještě poměrně málo, protože více stál v servisu, než jezdil... :no: :no: :no:

A rendlík vyrobený v Rumunsku...? To snad ani není třeba komentovat! :-!

BTW: buď se nauč používat diakritiku, nebo piš bez diakritiky. To písemné vyjádření je totiž tak specifické, že mi připomíná, kdo ho tady již používal..
5. 12. 2013 08:53
Bojový Duster.
Bez toho kulometu na střeše, ty ostatní úpravy podle mně dobrý. Jako hlídkové vozidlo nebo nějaké záchranářské dobré.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud