Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler a Renault-Nissan budou vyvíjet společnou platformu

Jan Mička Jan Mička 13. 9. 2013 • 01:28
51
Koncern Daimler a aliance Renault-Nissan budou na nových vozech spolupracovat intenzivněji. V současnosti oba giganty uvažují o vývoji nové platformy.

Na tiskové konferenci při autosalonu ve Frankfurtu to sdělil Andy Palmer, technický ředitel automobilky Nissan. Platforma se v budoucnu objeví u všech modelů Mercedes-Benz, které v současnosti používají stávající základ MFA (včetně nejnovější třídy GLA), a u nových vozů aliance Renault-Nissan.

Projekt zatím nese označení JC1. Nová platforma by měla nabízet možnost dvojí délky rozvoru náprav a rozchodu kol. Údajně bude kompatibilní s pohonem předních i všech kol. Podle dosavadních informací by na nových základech mohlo vyjet Infiniti Q30.

Koncern Daimler si na vývoji nové platformy zakládá hlavně z důvodu plánů výroby více modelů segmentu nižší střední třídy. Vzhledem ke spolupráci s aliancí Renault-Nissan (s čímž souvisí také Infiniti) je proto rozumné, aby základ využívaly i další značky. Pokud se vývoj podaří uskutečnit, mohla by se rozjet i společná výroba některých klíčových modelů.

Související články

Témata
Avatar - CommonUser
19. 9. 2013 12:44
Re: SHRNOVAČKA
Ano stoji to za ...
Daimler uz mohol davno vela veci poriesit, ked chcel fuzovat ...
Pozrime sa kde bol Chrysler pod Daimlerom a kde je teraz pod FIATom. A co Mitshubishi ? Na to sa tiez zabuda. Mali pekne veci - napr. GDI, EVO podvozky a teraz maju naftu 1,8 co je lepsia ako PSA ...
Toz nieco tu smrdi.
A Daimler chce zostat Top premiantom, aspon si to myslim, ale takto ?
Avatar - Hafol
13. 9. 2013 22:26
Re: vyborna sprava
ako vravim... premia - nepremia.... dnes je tento pojem uz mrtvy....

Je poznat, že jsi v prémii nikdy nejel, jinak bys takovou blbost nenapsal. >:D
13. 9. 2013 20:56
SHRNOVAČKA
:no: :-!
Avatar - Hafol
13. 9. 2013 20:07
Re: Na citane sa nepoucili
Mám známého v Mercedesu, co se týká jejich spolupráce, tak Daimler si diktuje, jaké komponenty a od jakých dodavatelů má Rendlík brát. Renault pujde kvalitou dost nahoru a už to začíná být vidět.
13. 9. 2013 19:51
Na citane sa nepoucili
Mozno sa mylim ale kolko citanov vidite denne? Mercedesov beha po cestach vela ale Citan nevidite za cely den ani v Nemecku. kolko ludi bude ochotnych platit za renault s logom mercedesu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku