Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler bude v USA testovat nákladní vozy bez řidiče

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 5. 2015 • 12:06
2
Německý automobilový koncern Daimler bude na amerických silnicích testovat nákladní vozy, které nepotřebují řidiče. Firma získala od státu Nevada povolení pro provoz dvou takovýchto plně automatických vozidel v běžné silniční dopravě.

Daimler již loni v červenci předvedl prototyp nákladního vozu bez řidiče na uzavřené části dálnice v Německu. Tehdy společnost podle agentury DPA uvedla, že tato technologie by měla být do roku 2025 zralá pro sériovou výrobu.

Nákladní automobily bez řidiče podle Daimleru pomohou snížit dopravcům náklady na pohonné hmoty a posílí bezpečnost na silnicích. „Domníváme se, že děláme důležitý krok správným směrem," uvedl člen správní rady Daimleru Wolfgang Bernhard. „Je potřeba mít sny," dodal.

Nákladní vozy by se podle Bernharda mohly v oblasti automatického řízení prosadit rychleji než osobní, protože se často pohybují „v méně komplikovaném dopravním prostředí" na dálnicích, zatímco osobní auta tráví více času v městském provozu. Na vývoji osobních vozů nepotřebujících řidiče pracuje například americká společnost Google.

Související články

Témata
Avatar - S8
9. 5. 2015 14:26
Re: Bez řidiče?
když to zdůvodní tím, že už se nezabije žádný řidič kamionu, tak to projde - to je marketing :-)
9. 5. 2015 14:02
Bez řidiče?
Mám nový vůz vyrobený ve Státech a již po 4 měsících díky potenciálně vadné elektronice první svolávačka. To bude adrenalin potkávat na silnicích kamiony bez řidičů s potenciálně vadnou elektronikou...hádám, že po prvním smrťáku bude automatickým vozidlům konec. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku