Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Buses myslí i na cestující se sníženou pohyblivostí

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 12. 2018 • 01:29
4
Autobusy značek Mercedes-Benz a Setra nabízí komfortní nástup i prostor pro osoby se sníženou pohyblivostí a vozíčkáře.

Daimler Buses napříč modelovými řadami autobusů značek Mercedes-Benz a Setra nabízí řadu řešení, jejichž cílem je usnadnit nástup i výstup a samozřejmě i samotné cestování osobám se sníženou pohyblivostí.

Mezi nejdůležitější prvky, které ovšem mohou usnadnit nástup i výstup i cestujícím bez jakýchkoliv omezení patří snížení světlé výšky na straně dveří u nízkopodlažních autobusů při jejich zastavení, jímž se například u značky Mercedes-Benz mohou pochlubit zástupci modelové řady Citaro.

Mercedes-Benz pak má ve své nabídce i minibusy Sprinter Mobility, které jsou zaměřeny na přepravu osob se sníženou pohyblivostí. Součástí výbavy těchto vozidel mohou být vedle nájezdových ramp i výtahy, které zajistí bezpečný a pohodlný nástup vozíčkářů do vozidla.

Vedle samotného nastupování i vystupování je pak v autobusech společnosti Daimler Buses myšleno na osoby se sníženou pohyblivostí i specificky upravenými prostory pro jejich pohodlné cestování. V případě vozíčkářů se většinou jedná o vyhrazená místa s kotevními body a bezpečnostními pásy, zabraňujícími samovolnému pohybu invalidního vozíku.

V případě autobusů pro dálkovou dopravu pak Daimler Buses vyzdvihuje svou vlajkovou loď v podobě patrového autokaru Setra S 531 DT. Ten může mít u zadních dveří výklopnou nájezdovou rampu s nosností až 350 kg a po jednoduchém vyjmutí sedadel nabízet dostatečný prostor pro cestující na invalidních vozících.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku