Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Trucks oslavuje významný milník v historii výroby motorů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 6. 2018
20
Zobrazit náhledy (20)
Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla Daimler vyrobil milion motorů pro nákladní vozidla
Závod Mercedes-Benz Mannheim spolu s Detroit Diesel Corporation, dceřinou společností Daimler Trucks North America, mají na svém kontě významný milník z oblasti výroby pohonných jednotek.

Mercedes-Benz Mannheim spolu s Detroit Diesel Corporation oslavují výrobu jednoho milionu motorů pro užitková vozidla. Miliontý řadový šestiválec byl pak ve druhé polovině letošního června vyroben v Mannheimu.

Daimler Trucks uvádí, že již více než deset spoléhá na standardizaci pohonných řetězců pro vozidla svých značek, zahrnující především motory, převodovky a nápravy. Všechny komponenty jsou navrhovány tak, aby byly flexibilní a mohly být přizpůsobeny potřebám zákazníků a příslušné legislativě na trzích po celém světě.

Výrobu motorů, oslavujících významný milník ve své historii, zahájila společnost Detroit Diesel Corporation v roce 2007, zatímco v Mannheimu se ve spolupráci se severoamerickou firmou rozběhla produkce o tři roky později. Zde přitom nyní výroba prochází všemi svými stupni od slévárny, obrábění odlitků až po konečnou montáž.

Motory, jichž byl vyroben milion, jsou nabízeny v široké řadě provedení řadových šestiválců s objemy od 10,7 l do 15,6 l a výkony od 240 kW do 480 kW. Všechna jejich provedení přitom procházejí průběžnými modernizacemi, zaměřenými na snižování provozních nákladů a zároveň i zvyšování jejich výkonosti.

Daimler Trucks připomíná, že tyto pohonné jednotky jsou využívány těžkými nákladními vozidly Mercedes-Benz Actros, Freightliner Cascadia, Fuso Super Great a rovněž i zájezdovými a meziměstskými autobusy značek Mercedes-Benz a Setra.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor