Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dalši kontroverzní výtvor od Mansory už nemůže být oranžovější

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 1. 2022 • 06:37
28
Zobrazit náhledy (28)
Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS Mansory Stallone GTS

Kontroverzní německý úpravce Mansory přichází s další kreací. Tentokrát nejde o úplnou novinku, ale o ještě křiklavější provedení modelu Mansory Stallone GTS z loňského roku.

V březnu 2021 se Mansory pochlubil s výtvorem, který za základ použil kabriolet Ferrari 812 GTS. Ten zase vychází z kupé Ferrari 812 Superfast, jehož atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru poskytuje 588 kW (800 koní) a 718 Nm. V kombinaci s dramatickou karoserií, která klade důraz na aerodynamickou účinnost, jde o vůz, který by málokdo označil za nudný. Pro tu hrstku lidí, kteří to vidí opačně, je tu Mansory.

Tato společnost sídlící v obci Brand je známá především kontroverzním vzhledem svých produktů. Výjimkou není ani model Mansory Stallone GTS z loňského roku, který oblékl Ferrari 812 GTS do hromady karbonu a speciální šedé barvy Daytona s modrými tóny. Nechybí ani velké křídlo na zádi nebo modré provedení interiéru s bílými detaily.

Zřejmě ale i to bylo pro někoho příliš málo. V Mansory proto vzali původní Stallone GTS (na fotografiích interiéru je vidět šedý lak karoserie loňské novinky) a dali mu výrazně křiklavější, oranžový lak, se kterým nyní ladí i barevné provedení interiéru. Samotný karbonový body kit dle všeho zůstává beze změn, pouze se dočkal oranžových detailů.

Mansory Stallone GTS však není pouze o vzhledu, úprav se dočkal i výfuk a řídící jednotka motoru. Díky tomu výkon dvanáctiválce vzrostl o 23 kW (31 koní) na výsledných 611 kW (830 koní), zatímco maximální točivý moment nově dosahuje hodnoty 740 Nm (+ 22 Nm). Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 2,8 s a maximální rychlost činí 345 km/h. Mansory dokonce udává kombinovanou spotřebu (17,3 l/ 100 km) a emise CO2 (383 g/km). A protože se jedná o roadster, hodí se znát také čas potřebný pro stažení střechy - 14 sekund.

Cenu Mansory samozřejmě neuvádí. O levnou záležitost však určitě nepůjde, již výchozí Ferrari 812 GTS se totiž blíží deseti milionům.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud