Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další krok Volva do Číny. Nové motory vyvine s čínským Geely. I pro Lotus!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 10. 2019 • 19:17
42
3
Zobrazit náhledy (42)
Geely FY11 Geely FY11 Geely FY11 Geely FY11 volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover volvo testy crossover

Společnosti Volvo Cars a Geely oficiálně oznamují, že zvažují převedení vývoje a výroby svých spalovacích motorů do nově založeného podniku. Tento krok se má dotknout i automobilek Lotus a Proton i dalších značek pod křídly čínského koncernu.

Společnosti Volvo Cars a Geely v oficiálním tiskovém prohlášení uvádí, že mají v úmyslu sloučit svou stávající výrobu spalovacích motorů do jednoho samostatného podniku, jehož smyslem má být založení nové globálně působící dodavatelské společnosti vyvíjející spalovací motory a hybridní pohonné systémy příští generace.

Plánovaný nový podnik může Volvo Cars pomoci více se soustředit na vývoj její modelové řady čistě elektřinou poháněných vozidel. Švédská značka na základě svých plánů očekává, že budou v půlce příštího desetiletí tvořit polovinu jejího globálního prodeje plně elektrická vozidla. Druhou část doplní vozidla s hybridními pohonnými systémy, které bude dodávat právě nově vzniklá obchodní jednotka.

Pro společnost Geely má vznik nové obchodní entity znamenat, že automobilky Geely Auto, Proton, Lotus, LEVC a Lynk & Co získají přístup k technologicky vyspělým a efektivním spalovacím motorům. Nová samostatná firma, kterou mají výše uvedené společnosti v plánu založit, má sloužit i jako dodavatel pro výrobce třetích stran, což má představovat příležitosti k dalšímu růstu.

V souvislosti s automobilkou Lotus lze zmínit, že motory od nového společného podniku Volvo Cars a Geely nahradí v současnosti používané pohonné jednotky, jejichž dodavatelem je Toyota. Zároveň pak pomohou s plánovaným rozšířením nabídky o hybridní a čistě elektrické verze připravovaných modelů britské značky.

Nová společnost, jejíž založení je navrhováno, se může stát zaměstnavatelem pro přibližně 3000 zaměstnanců z automobilky Volvo Cars a zhruba 5000 zaměstnanců zabývajících se ve společnosti Geely spalovacími motory, ať už jde o výzkum a vývoj, zásobování, výrobu, nebo IT a finanční záležitosti. Vzhledem k tomu se nepředpokládá žádná redukce současných pracovních míst.

Obě automobilky, Volvo Cars i Geely, se v současné době nacházejí v procesu proměny svého dosavadního provozu zaměřeného na spalovací motory do nových jednotek v rámci svých organizací, což představuje první krok směrem ke sloučení do jednoho nového samostatného podniku.

Společnost Volvo Cars věří, že bude elektrifikace automobilového průmyslu pozvolným procesem. To v praxi znamená, že zde bude kromě plně elektrických vozidel stále poptávka po efektivních hybridních pohonných jednotkách.

Podrobné plány na založení nové společnosti jsou v současné době ve fázi vývoje a vyjednávání, přičemž je bude nejprve nutné schválit správní radou a příslušnými úřady.

Zdroj: Volvo Cars

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2019 15:36
volvo
kam to len kracas? :-(
Avatar - pradeda777
8. 10. 2019 14:35
Další rána...
...evropskému průmyslu a inovacím.... ;-\
Avatar - kosmonaut
8. 10. 2019 14:21
Pche
Důležité jsou přece ty všudypřítomné švédské vlaječky ;-\
Pouze čtyřválce, koupelnové interiéry, blikající, pípající a třpytící se exteriéry... pche :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku