Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další řidič kamionu ohrožoval v Česku životy na železničním přejezdu. Prorazil závoru a ujel

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 12. 6. 2018 • 19:32
15
Policie pátrá po kamioňákovi, který během včerejšího podvečera poškodil závodu železničního přejezdu, když na něj vjel i přes výstražnou signalizaci.

video

Že se řidiči kamionů poučili z tragických událostí z let minulých a k železničním přejezdům nyní přistupují s větším respektem? Kdepak. Dalšího hříšníka zachytila kamera v Moravském Písku včera po páté hodině odpolední. Na železniční přejezd zamířil i přes výstražnou signalizaci a zůstal zaklíněný mezi závorami.

Byť se těžko hledají slušná slova, řidiče lze pochválit alespoň za jednu věc. Nenechal kamion mezi závorami stát, ale prorazil ji, aby nedošlo k tragickému střetu s vlakem. Pokud byste čekali, že na místě zůstal a začal situaci řešit, jste na omylu. Z místa incidentu zbaběle ujel.

Policie už po viníkovi pátrá. Zatím se ví jen to, že oranžový kamion přejíždějící přejezd ve směru od Polešovic na Moravský Písek měl zahraniční registrační značku. I když to z kamerových záběrů není patrné, vyšetřovatelé potvrdili, že řidič vjel na přejezd v době, kdy bylo v činnosti světelné a zvukové zabezpečovací zařízení.

Hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník vyzval veřejnost ke spolupráci. Pokud někdo může poskytnout o vozidle a jeho řidiči nějaké informace, má kontaktovat dopravní policii na telefonu 974 633 260, případně se ozvat na linku 158.

Související články

Témata
Avatar - zaplosak
13. 6. 2018 10:02
Re: kamiony
opravdu pokrokový názor, musíte mít mozek velikosti hrášku... >:D
13. 6. 2018 08:42
Re: kamiony
Keby nebolo tychto oblud, tak by jejich řidič nemohli nechávat svoje manželky doma "samy" >:-[]
13. 6. 2018 08:19
Re: kamiony
No daj a prezrad nam, cim kamiony nahradis? A ak je tvoj argument zeleznica, len dokazes, ze netusis nic o potrebach logistiky.
13. 6. 2018 07:29
kaka
" a zůstal zaklíněný mezi závorami"

urcite ne, kdyby byl zaklineny, nemohl by se hnout nijak. Pro 20 tun pohybove hmoty nebyl problem se rozjet a slabe zavory ze dreva zlomit. Ono by taky musel nekdo investovat do NORMALNICH kamer, aby sla SPZ vylustit, ne nejake predpotopni shitky co neumi ani PAL...
12. 6. 2018 23:41
Re: Signalizace???
A ta přítelkyně zapomněla dodat, že
a) závory byly nahoře, ale světla svítila
b) světla nesvítila, ale vlak jel rychlostí max. 10km/h a intenzivně houkal.

Ono ty PZZ jsou konstruovány tak, že porucha se projeví bezpečným směrem, tj. přejezd zůstane uzavřen. Docela by mne zajímaly podrobnosti těch Pardubic.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud