Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další vyšetřování koncernu FCA. Prý nechce říct, jak je to s emisemi

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 10. 2017 • 22:45
3
Francouzská justice vyšetřuje automobilku Fiat Chrysler Automobiles (FCA), neboť má podezření, že firma brání objasnění podvodů s testy emisí.

S odvoláním na dopis vyšetřujícího soudce určený společnosti FCA to napsal list Le Monde. Firma podle dopisu klade překážky práci hlavního vyšetřovatele.

Případ se týká vozů Fiat, Alfa Romeo a Jeep s naftovým motorem. Zejména jde o motory v automobilech Fiat 500X, Fiat Doblo a Jeep Cherokee.

Francouzská kancelář automobilky uvedla, že s úřady spolupracuje a bude tak činit i v budoucnu. Dál věc komentovat nechce, nemá prý k dispozici příslušné materiály.

Francouzská prokuratura zahájila vyšetřování automobilky kvůli podvodům s testy emisí v březnu, přesná povaha tohoto vyšetřování však byla nejasná. Dopis podle agentury Reuters hovoří o podvodech s emisemi od září 2009. Neuvádí však, jak dlouho tato praxe trvala.

Kvůli softwaru, který umožnil obejít normy pro emise oxidů dusíku u zhruba 104.000 automobilů prodaných od roku 2014, obvinily automobilku v květnu Spojené státy.

Související články

Témata
24. 10. 2017 16:16
Re: Kdy pošlou podvody do bankrotu n.p. rendlík a syn?
Ado,zde se většinou diskutuje o autech..to jsi dnes blbě.
Kdy pošlou podvody do bankrotu n.p. rendlík a syn?
Kdy pošlou podvody do bankrotu n.p. rendlík a syn? ;-)
Avatar - KANKUNEN
24. 10. 2017 11:16
Vysvětlení je jednoduché
Komise studovaných, certifikovaných a pověřených specialistů, kteří byli dosazeni politickými stranámi vymysleli režim měření emisí takový, že i ten nejblbější automechanik by to zvládl lépe a reálněji. Automobilky by pak neladili motory na vymyšlený režim, ale aspoň trochu reálný. Ten politický odpad by se měl zodpovídat za to, že způsobil docela slušnou ekologickou katastrofu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud