Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dartz FreZe Nikrob chce být nejlevnějším elektromobilem v Evropě. Co nabídne? A za kolik?

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 2. 2021 • 03:42
11
16
Zobrazit náhledy (11)
Dartz FreZe Nikrob Dartz FreZe Nikrob Dartz FreZe Nikrob Dartz FreZe Nikrob Dartz FreZe Nikrob Dartz FreZe Nikrob

Lotyšskou společnost Dartz možná budete znát jako automobilku prodávající obrněná SUV s opulentní výbavou. Proto vás její novinka asi překvapí.

Jestli stále nevíte, o kom je řeč, pak vám možná pomůže připomínka auta, které mělo mít sedadla čalouněná předkožkou z velrybího penisu. I když na to nakonec zřejmě nedošlo, zpráva o SUV s netradičním materiálem v interiéru obletěla před několika lety svět.

I bez velrybí předkožky však vozy od Dartzu vyčnívají výstředností a především použitím mimořádně exotických a drahých materiálů v kabině - například rejnočí kůže nebo zdobením diamanty.

Tentokrát se však Dartz pouští do jiného dobrodružství. Na vybraných evropských trzích, zatím v Německu, Norsku a Francii, chce prodávat malý elektromobil Dartz FreZe Nikrob. S cenou od 9.999 eur, což je v přepočtu asi 257 tisíc korun, má jít dokonce o nejlevnější elektrické auto, jaké si v Evropě můžete koupit.

FreZe Nikrob má přitom čínské kořeny, vychází totiž z vozítka jménem Wuling Mini-EV. Podle firmy Dartz však prošlo řadou úprav, aby vyhovovalo evropské legislativě i náročnějším požadavkům zákazníků. Auto dostalo například LED světlomety, ESP, airbagy nebo vylepšený interiér.

A co Nikrob umí? Zatím se musíme spokojit s informací, že dvoudveřový elektromobil pojme čtyři cestující a na jedno nabití urazí až 200 kilometrů. Víc toho nevíme, kompletní představení s odhalením designu a technických detailů se totiž teprve chystá. 

Doporučujeme

Témata
12. 4. 2021 15:32
konecne prvni auto co ma smysl
jelikoz neni uz citigo tak tohle mi prijde dobry. cekam na auto okolo 200 - 250 max 300000 do prahy
14. 2. 2021 10:11
Re: Nekrmte odpadom...
Požadavky se liší podle druhu auta, máš pravdu že na dospělá auta jsou nároky poměrně vysoké (také proto aby se zabránilo levné konkurenci). Pak máš Aixamy což jsou tzv.moped auta nebo Renault Twizy, což je čtyřkolová motorka.
Avatar - palix
13. 2. 2021 18:37
Re: Nekrmte odpadom...
Pre elektromobily platí často dvojitý meter. Normálne súčasné auto musí byť super bezpečné, musí mať asistenčné systémy... Toto "akože auto" nemusí mať nič, hlavne, že je na baterky.
Ma namiesto toho napadla stará Toyota Aygo :-)
Avatar - WinDiesel
13. 2. 2021 12:52
Re: Řešením je diesel
Poslouchám to a slyším dobré bláboly.
Tento člověk žije na katedře, ne v reálném životě.
Školometské bláboly.

Prý kvůli velikosti emisního systému budou vozy 4 místné místo 5-místných, neznám takové auto, a to má VAG DVOJITÝ systém SCR.
Nebo ten blábol o těch "luxusnějších" vozidlech bez emisního systému ... Když říká A musí také říct B, ano starší auta moho mít emisní systém v horším stavu ale on to vztahuje na všechna "luxusnější" auta, které mají ale emisní systémy ošéfované mnohem líp než "méně luxusní" ...

Blábolí o Švédsku, jak jsou na tom dobře, zatímco Švédi poté co zavřeli atomovou elektrárnu jsou bez energie, museli spustit dieselový zdroj a nakupují o závod fosilní elektřtinu z Polska a Německa ...

Vcelku blábol, no co by člověk čekal od Parlamentních listů ...
Avatar - WinDiesel
13. 2. 2021 12:24
Re: Nikrob
Odpudivý název, odpudivý vzhled, odpudivé jízdní výkony, odpudivá cena.