Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dartz se vrací, základem unikátní novinky je Hummer H2

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 11. 2019 • 22:52
16
Zobrazit náhledy (16)
Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion Dartz Prombron Black Stallion

Dartz Prombron Black Stallion představuje nejnovější kreaci z dílen lotyšské společnosti Dartz Motorz, proslavené výrobou opulentních luxusních vozidel.

Dartz se proslavil výrobou extrémně luxusních terénních automobilů na základech ruského vozidla Kombat T-98, na něž navázal neméně luxusními a extravagantními stroji s technikou značky Mercedes-Benz, kterou využívá i u svých současných modelů.

Dartz Prombron Black Stallion má na rozdíl od svých předchůdců za základ již nevyráběný Hummer H2 a důvodem má být údajně skutečnost, že vznikl na zakázku pro nejmenované filmové studio. Dartz prozatím mohl pouze uvolnit snímky tohoto vozu, ale nesmí zmiňovat film, v němž tento automobil uvidíme a dokonce ještě nesmí ani poodhalit interiér.

Působivé černé monstrum díky novým povrchovým panelům své karoserie zdatně maskuje svůj původ v SUV, jehož výroba skončila před deseti lety. V případě techniky nejsou prozatím k dispozici žádné bližší informace, ale v přídi bude s největší pravděpodobností i nadále pracovat zážehový vidlicový osmiválec, který v závislosti na roku výroby disponuje objemem 6,0 l nebo 6,2 l.

Dartz se při volbě jména pro tento vůz inspiroval stejně jako u řady svých předchozích modelů ve světě helikoptér a označení Black Stallion odkazuje na Sikorsky CH-53E Super Stallion, který je největším a nejtěžším jednorotorovým vrtulníkem v současných ozbrojených složkách USA.

Zdroj: Dartz Grupa

Související články

Témata
Články odjinud