Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Designér přichází s návrhem nového Mitsubishi Lancer Evo. Povedl se?

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 12. 2021 • 19:12
77
6
Zobrazit náhledy (77)
Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer

Možná vás překvapí, že Mitsubishi Lancer Evolution s námi není už dlouhých pět let. Čas letí, viďte?

Poslední "Evo" - s římským číslem X, tedy 10 - vyjelo z výrobní linky v roce 2016. Japonská automobilka totiž před tím přišla s novou strategií a rozhodla se, že se bude věnovat především crossoverům, SUV a elektrifikovaným vozům.

A v takovém plánu sportovní sedan neměl místo, Mitsubishi proto Lancer Evolution zařízlo. Nový směr tehdy odnesl i standardní Lancer. Vůz s tímto jménem se sice stále vyrábí, koupit se ale dá jen na některých asijských trzích. A sportovní verzi nemá.

Bohužel se zdá, že minimálně v nejbližších letech se návratu Lanceru Evolution v podobě, jak ho známe, nedočkáme. I když by si ho podle některých zdrojů přálo dokonce i vedení automobilky a její akcionáři. V červnu jsme ostatně psali o zprávě japonského magazínu Response, v níž tato informace zazněla. Šéf Mitsubishi však ve stejném článku potvrdil, že se návrat Lanceru Evo zatím neplánuje.

Kato ve vyjádření pro Response uvedl, že se nedostatečně silná automobilka musí nejprve postavit na nohy a že teď nemůže utrácet peníze za vývoj sportovního sedanu. V posledních letech se Mitsubishi po finanční stránce příliš nedařilo, navíc musí podobně jako celý automobilový průmysl investovat velké sumy do vývoje elektrifikovaných a čistě elektrických modelů. Teprve až se společnost stabilizuje, bude se moci věnovat vývoji sportovních vozů.

Z pohledu fanoušků a nadšenců je to samozřejmě škoda. A zamrzí to o to víc, když se podíváme na návrhy nového Lanceru Evo od designéra a grafika ruského webu Kolesa.ru. Povedlo se mu totiž "nakreslit" po vzhledové stránce pozoruhodné auto.

Nikita Čujko přitom plně zohlednil současný designový jazyk automobilky Mitsubishi. Sportovní sedan tedy vybavil pro značku charakteristickou přídí s maskou připomínající písmeno X, dělenými světlomety a výraznými prolisy na bocích.

Tyto moderní prvky doplnil o tradiční sportovní detaily, zejména otvor v přední kapotě, výfuk se dvěma koncovkami a nápadné zadní křídlo.

Tak co říkáte, líbil by se vám takový Lancer Evo?

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
3. 12. 2021 10:10
Re: Tých vymalovávaniek tu už bolo...
Takové Subaru Justy GR, to by šlo. Ty sedany moc vyrostly.
Avatar - fOE
3. 12. 2021 09:37
Re: Zadne svetla
A ja to mam zase spojeno s toyotou, treba innova crysta uz v 2015, nebo LC500 pozdeji (a nejhezci provedeni). A urcite se najde jeste nekdo dalsi kdo to zkusil uz driv (treba i o dekady driv). ;-)
3. 12. 2021 08:27
Tých vymalovávaniek tu už bolo...
...Mitsubishi, Subaru... a vieme ako to v reále dopadlo :-(
3. 12. 2021 07:51
Re: Zadne svetla
Fiat Tipo uz v 2016 a Skoda Scala az 2019.
2. 12. 2021 23:56
Zadne svetla
Pred Tipom tu bola Scala ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud