Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Česko-německý designér vytvořil krásnou aerodynamickou škodovku. Jak se vám líbí?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 10. 2021 • 13:38
21
18
Zobrazit náhledy (21)
Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl Škoda 4-door Coupe by David Stingl

Jak by vypadalo moderní čtyřdveřové kupé z Mladé Boleslavi? Podle kreativního tvůrce Davida Stingla takto.

David je česko-německým designérem, jenž se věnuje především automobilové tvorbě. Jeho vize čtyřdveřového kupé Škody sice vznikla již v roce 2015, ale přijde nám, že nezestárla snad ani o měsíc.

Autor chtěl představit vozidlo, které kombinuje sílu a eleganci. „Chtěl jsem navrhnout vůz, do kterého člověk po práci sedne ve vyžehlené košili, ale o víkendu klidně vyrazí na závodní okruh,“ vysvětluje David Stingl motivaci, proč se do tvorby neotřelého škodováckého kupé se dvěma páry dveří pustil.

video

Kromě jasných požadavků na design se při výrobě soustředil na aerodynamickou funkčnost automobilu. A povedlo se, vždyť jeho vize má hodnotu součinitele odporu Cd jen 0,27. A prý by číslo dokázal ještě o tři setinky srazit, pokud by netrval na zachování tvaru předního nárazníku inspirovaného tehdejší Octavií třetí generace. Unikátních prvků však najdeme na designu více. David nám neukazuje jen hotový výtvor, ale nechává nás nahlédnout i pod pokličku vlastní tvorby.

Šikovný tvůrce mohl před čtyřmi lety zamířit za prací do designového studia Tesly v Los Angeles, což o jeho kvalitách ledacos prozrazuje. Zatím se ale rozhodl setrvat ve své domovině a před vycestováním do světa dokončit studium. Davidovi přejeme mnoho úspěchů a věříme, že o jeho tvorbě neslyšíme naposledy!

Související články

Témata
Avatar - emkejx
10. 10. 2021 14:03
Skoda Charger
fakt vynasiel ten dizajn :-[] :-[] :-[]
8. 10. 2021 15:39
Hmm
Nelíbí. Stačí?
7. 10. 2021 16:58
Re: Dodge Charger
souhlas okamžitě mě napadlo totéž :'-(
Avatar - CountachSV
7. 10. 2021 10:22
škoda quasimodaq
to je "krásou" asi tak na úrovni, jak ty výtvory typu "Ferrari Enzo na podvozku Pontiacu Fiero", blicí smajlík :no: :no:
7. 10. 2021 10:16
Re: Krásnou aerodynamickou škodovku,
Nikoho to uraziť nemôže, lebo je to pravda.
Mám rovnaký názor a čo sa mňa týka, platí takmer pre všetky tunajšie "dizajnové" kúsky stvorené z fotiek niečoho iného. V ACZ to ale zrejme považujú za vrchol dizajnérskeho umenia, keď to sem stále strkajú.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud