Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dieselgate 2 i u Porsche? Úřady jej vyšetřují kvůli novému způsobu podvádění

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 12. 2016 • 18:06
4
Spolkový úřad pro motorová vozidla již provádí podobné vyšetřování u další značky Volkswagenu, a to výrobce luxusních vozů Audi. Divize Audi dodává motory pro Porsche.

Německé úřady vyšetřují, zda výrobce sportovních aut Porsche nepoužíval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí výfukových plynů. Oznámil to Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). Porsche patří do skupiny Volkswagen, zpráva je tak nejnovější ranou pro snahy koncernu zotavit se ze skandálu s emisemi, který byl odhalen loni na podzim.

KBA zkoumá software, který měří úhel volantu automobilu. Podle podezření mohl tento software zjistit, zda je auto právě laboratorně testováno, a pokud ano, přepnout vůz do režimu, kdy vypouští méně znečišťujících emisí, než za běžných jízdních podmínek.

Porsche obvinění odmítá. Mluvčí automobilky uvedl, že pohyby volantu nebyly použity k detekci toho, zda vůz zrovna prochází emisními testy. "To nebylo děláno u žádného z modelů Porsche," prohlásil mluvčí. Dodal, že automobilka s KBA plně spolupracuje, napsala agentura Reuters.

Volkswagen loni v září přiznal, že instaloval do svých vozů s naftovým motorem software, který umožňoval při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Automobilka se již dohodla s americkými úřady na mnohamiliardovém urovnání a další miliardy utratí za opravy aut a urychlení vývoje elektrických vozů.

Související články

Témata
Avatar - Dylan McKay
9. 12. 2016 10:33
Re: volant
Tak tak. Samá voda, samá voda, přihořívá... >:D
9. 12. 2016 10:14
volant
"Mluvčí automobilky uvedl, že pohyby volantu nebyly použity k detekci toho, zda vůz zrovna prochází emisními testy. "To nebylo děláno u žádného z modelů Porsche," prohlásil mluvčí. "
Vsimnete si, ze uplne to nevyvratil, jenom ze volant nepouzivali. Pouzivali tedy neco jineho.
9. 12. 2016 09:39
VW
[odkaz]

Idealni stav pro obcany platici dane. Skoda loboju, vydira asi na ministerstvech, rozumnej rozeslala asi obalky, pac jinak to neni mozne, aby se tu ta dieselgate skoro tutlala, nechala na dobrovolnosti majitelu aut. Lide dostali ho.no na odskodnem, ostatnim pritom ku.vili zdravi. Ted prijde EU a rekne tytyty, ty to budes platiti. Stat zaplati pokutu a tu pokutu zatahnou lidi z dani. Takze Sade je za vodou a lidi to jeste zaplati. Zacinam dostavat silnou averzi vuci vyrobkum VW, resp. Sade.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud