Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Digitalizace nákladní přepravy způsobila změny u značky Iveco

Ivo Semrád Ivo Semrád 29. 8. 2021 • 12:03
50
Zobrazit náhledy (50)
Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way Iveco S-Way

Digitalizovanou službu s aktuálními tipy pro řidiče i dispečery a hlasové ovládání téměř všech funkcí umí nové nové kamiony Iveco.

S efektivitou provozu úzce souvisí bezpečnost provozu a četnost nehod, které hatí přepravní plány. Iveco proto zavádí další službu v rámci Iveco On, která je v automobilovém odvětví jako první koncipována tak, aby pomohla řidičům stát se ještě bezpečnějšími. Služba On platí pro vlajkovou loď S-Way a nejmenší model Daily. Jak pracuje?

Palubní systém měří soubor klíčových ukazatelů řidičovy práce a generuje pravidelné zprávy, které pomáhají šoférům osvojit si bezpečný styl řízení. Tyto informace také směřují k dispečerovi, který může řidiče motivovat k větší bezpečnosti provozu.

Funkce Safe Driving je zaměřená na odhalování chyb řidiče, jenž se výraznou měrou podílí na vzniku dopravních nehod. Systém informuje řidiče o jeho rizikovém chování, což napomůže zredukovat nebezpečí možnosti vzniku nehod, počty zranění a výši škod na přepravovaném zboží a vozidle. Vše směřuje ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Funkce Safe Driving je k dispozici u modelových řad S-Way a Daily vybavených zařízením Connectivity Box.

Hlášení generovaná funkcí Safe Driving poskytují správcům vozových parků přehled měřených klíčových ukazatelů výkonu řidiče rozdělených do tří kategorií. První oblast tvoří dynamika, která vykazuje ukazatele prudkých manévrů řízení nebo akcelerace a zásahů kontroly stability ESP.

Druhou oblastí je nebezpečí nehody vyhodnocující chování, jenž naznačuje možné riziko nehody, např. prudké brzdění nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu. Safe driving rovněž sleduje a posílá reporty z dodržování dopravních předpisů zahrnující dodržování rychlost jízdy, doby řízení, nejvyšší povolené hmotnosti vozidla atd.

Správce parku pak může analyzovat trendy na úrovni vlastního vozového parku a identifikovat oblasti, kde mohou řidiči zlepšit svůj styl jízdy a zvýšit tak vlastní bezpečnost v silničním provozu.

U vlajkové lodi S-Way najdeme také službu Professional Safe Driving Report and Advising - profesionální bezpečnostní hlášení a poradenství zaměřené na chování jednotlivých řidičů. Hlášení analyzují styl jízdy každého řidiče z hlediska výše zmíněných indikátorů a vytvářejí „studijní“ plán s návrhy pro konkrétní řidiče na zlepšení. To se pak na základě nových dat z řízení porovnává a vyhodnocují jednotlivá dosažená zlepšení.

Značka Iveco přišla zároveň s další novinkou týkající se hlasového ovládání vozidla ze strany řidiče. Vznikla na základě technologie Amazon Web Services (AWS) prostřednictvím produktu Amazon Alexa. Ten není připojen přes internet a dovoluje řidičům řídit svým hlasem proces plánování trasy, kontrolovat provozní stav vozidla a využívat tipy pro řízení. Hlasovou službou lze také ovládat kontrolní prvky kabiny, což zvyšuje bezpečnost provozu, neboť řidiči se tak mohou soustředit výhradně na jízdu. Systém jim rovněž usnadňuje zůstat ve spojení s ostatními řidiči vozidel Iveco vybavených touto službou.

Nová hlasová služba navržená týmem Iveco Digital je sestavena na základě metodiky Amazon Working Backward Innovation. Využívá strojové učení a hlasové, bezpečnostní a bezserverové technologie AWS.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud