Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diodová denní světla pro Kiu cee'd

Ondřej Láník Ondřej Láník 23. 5. 2011 • 09:58
3
27
Německý Milotec Auto-Extras GmbH začal na českém trhu nabízet LED-denní svícení pro vozy Kia cee'd.

Nová sada obsahuje dva sdružené světelné moduly pro instalaci ve vstupním otvoru předního nárazníku. Každý z nich nese 5 světelných diod firmy Hella. Sada dále obsahuje dvě řídicí jednotky, které zajišťují automatické rozsvícení denních světel při zapnutí a vypnutí zapalování.

LED světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných světlometů. Rozptýlené světlo diodových denních světel svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu vozidel – být viděn.

Další výhodou je úspora energie, neboť při používání LED denních světel nesvítí obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Zanedbatelné není ani prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna, popř. výměna napájecího zařízení, je finančně nákladnější.

Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.

Denní světla se musí rozsvítit automaticky po zapnutí zapalování a při aktivaci potkávacích světel se musí automaticky vypnout, což zajišťují řídicí jednotky dodávané se světly.

Denní světla se zabudovanými LED moduly Hella dodává Milotec za 6.900,- Kč.

Témata
24. 5. 2011 07:50
Re: Denní svícení
:yes:
24. 5. 2011 07:48
Re: Výhody...
Podlož to tvrdenie, že zadné svetlá nie sú cez deň k ničomu. Ja som hneď v prvom odstavci vysvetlil, k čomu sú dobré zadné svetlá aj cez deň.
23. 5. 2011 22:57
Re: Denní svícení
Proste nase typicke ceske zakony (no nyni spis evropske). Jako kdysi pred nekolika lety, kdy bylo treti brzdove svetlo zakazane, najednou se zjistilo, ze je to naramne dobra vec a prakticky ze dne na den se stalo povinnym :-)
23. 5. 2011 22:27
Re: Denní svícení
tak tak, současné denní svícení také nemám rád, a když jedu, tak u automatických aut to hned přepínam ručně na klasické svícení. Jednak mám při denním divný pocit jakobych nesvítil, a pak mi vadí, že nesvítím vzadu. A jak tu někdo píše, že ve dne zezadu není třeba svítít, tak nesouhlasím. Je bomba vjet ze slunce za zatáčkou do lesa (šero), a tam narazit na auto, co je tmavé, pomalejší a nesvítí... Ano vidím ho i tak (dříve tot ak také bylo), ale s červenými zadními bych ho viděl dřív a lépe. To, že se zavedlo svícení přes den kvůli větší bezpečnosti, a přitom nemusím být bezpečnější ze zadu jsem dodnes nepochopil.
Avatar - CHerokee
23. 5. 2011 21:11
Re: Výhody...
Vzadu světla přes den nejsou k ničemu. Třeba jsou funkční brzdová a zpátečka. Diody jsou fajn, protože vydrží a když se posere jedna dioda, tak pořád svítíš narozdíl od žárovky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku