Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Drama při natáčení Top Gearu: Moderátor nezvládl Lamborghini Diablo a skončil v poli

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 6. 2020 • 05:16
45
13
Zobrazit náhledy (45)
Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Lamborghini Diablo (1993) Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Ferrari F40 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 concept (1988) Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220 Jaguar XJ220

Natáčení nové epizody pořadu Top Gear na severu Anglie nešlo úplně podle plánu. Jeden ze tří sporťáků totiž skončil poškozený v poli.

Není žádným tajemstvím, že po odchodu původní partičky v čele s Jeremy Clarksonem to jde s pořadem Top Gear od desíti k pěti. Fanouškům chybí potřebná atmosféra, sledovanost klesá a střídání moderátorů na dobrém jménu pořadu příliš nepřidá. Není divu, že většina automobilových příznivců dává přednost sérii The Grand Tour s Hammondem, Mayem a právě Clarksonem.

Přesto se v posledních hodinách na sociálních sítích o Top Gearu opět hodně mluví. Bohužel pro tvůrce ale ne v souvislostech, jaké by si asi představovali. Během natáčení nové epizody v Yorkshire Dales, kde trojice moderátorů (aktuálně Chris Harris, Freddie Flintoff a Paddy McGuinness) provětrala vozy Ferrari F40, Jaguar XJ220 a Lamborghini Diablo, došlo k nešťastnému incidentu.

video

McGuinness, který usedl za volant Lamba, svůj vůz nezvládl a nakonec s ním skončil v poli. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, přesto byl moderátor okamžitě převezen do nemocnice, kde se podrobil několika vyšetřením. Krátce poté přišla informace, že je nezraněn a může se vrátit domů.

Velmi stručně popsalo průběh incidentu BBC: „Během natáčení Top Gearu sjelo auto moderátora Paddy McGuinnesse z vozovky a téměř okamžitě zastavilo. Paddy byl okamžitě převezen k lékařům a je v pořádku. Do incidentu nebyl zapojen nikdo další a policie, která byla přítomna při natáčení, okamžitě začala s pomocí.“

BBC dále uvedlo, že bezpečnost moderátorů, ale i všech ostatních účastníků natáčení i provozu, je pro tvůrce pořadu nejvyšší prioritou. V době nehody prý Diablo nejelo více než povolených 60 mil za hodinu (96 km/h). Na fotografiích z místa je vidět jen lehce poškozená záď, v poli je pak vůz zakrytý plachtou. McGuinness byl prý v době nehody na daném úseku sám, Flintoff a Harris tak nebyli přímými účastníky.

Související články

Témata
Avatar - palix
18. 6. 2020 14:56
Re: Diablo
Kľudne to môže byť pravda s tou hodnotou. Až tak úplne presne si to nepamätám, ale výsledok bol jasný :).
V inej časti skúšali tiež niečo staré, tuším - Ferrari / Lambo, alebo niečo také a tam si to tiež neužívali. Tie autá mali nedostatky, ktoré presne aj menovali - napr pri prudkom zrýchlení sa mohol zničiť tuším diferenciál a ten stál nekresťanské peniaze. Tak to testovali len veľmi slušne.
Ako bolo napísané - dobové superšporty boli nato, aby sa majiteľ ukázal, prípadne slúžili ako sny pre chlapcov a chlapov :). Vždy lepšie ako keď dnes niekto kúpi auto, zavrie ho do klimatizovanej garáže aby nestratilo hodnotu a spraví na ňom 25 km :). Potom predá za 2x toľko.
Avatar - wakantanka
18. 6. 2020 14:33
Re: Diablo
Mno, mám taký pocit, že James May si to neužíval zčasti aj preto, že ten konkrétny kúsok ktorým jazdil mal požičaný a plne si uvedomoval jeho hodnotu. :)
Avatar - Hammunasakra
18. 6. 2020 08:25
Re: Ďábelské Diablo
Takže viz white = eště víc stará škola? ;-)

Popravdě z víc zdrojů včetně vlastní rodiny vím = že to hlavně nebyly nic moc auta = žádná radost z řízení = spíš jen na machrování ukazování, mít asi macho pocit :-!

A tohle prodávání aut po někom známym nechápu = už VŮBEC NE po nějaký český jakocelebritce občejný dražší auto, tohle bylo aspoň trochu zajímavý auto = byť na řízení až tak NE = viz i Palix 7:32 tak to prostě je
Avatar - palix
18. 6. 2020 07:32
Re: Diablo
Bola raz jedna časť Top-Gearu, kde James May testoval Lambo Countach - akože si splnil sen šoférovať auto z plagátu. Záver bol celkom sklamaním v zmysle, že z auta vôbec nemal zážitok = je lepšie si tie autá pamätať z plagátov a nechať ich tam... :). Tie autá vyzerali skvelo, mali na danú dobu super parametre, ale z dnešného pohľadu sú "nanič". Samozrejme je to kus histórie, naše detské sny... :).
"moan78" - Diablo môže byť jedovaté už len v tom, že nemá rôzne systémy a ak človek trafí kolesom mokrý kúsok cesty, môže sa ocitnúť mimo.

Kedysi testoval R.Hammond Mazdu MX5 (ND) - spomínam si na jeho popis, že to auto je presne také silné ako má byť a že z neho má skvelý pocit a dokáže si ho užiť. Naproti tomu spomenul, že rôzne superšporty ako Lambo, Ferrari sa ho stále snažia zabiť a to spôsobuje, že musí byť extrémne pozorný a tým sa z jazdy vytráca relax a radosť. Nie vždy je výkonnejšie auto lepšie.
18. 6. 2020 04:11
Re: Jezza
Typicky britske.... Aj eu kopli do zadku a adekvatnu nahradu nemaju

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud