Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Všechno nejlepší! Jeremy Clarkson slaví šedesátiny

ČTK ČTK 11. 4. 2020 • 06:05
10
7
Zobrazit náhledy (10)
The Grand Tour Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson

Britský moderátor a novinář Jeremy Clarkson, který 11. dubna oslaví šedesátiny, proslul politicky nekorektním stylem, který často vzbuzoval rozporuplné reakce.

Ve známost vešel jako hlavní moderátor pořadu o autech Top Gear, jednoho z nejsledovanějších pořadů televize BBC. Poté, co ale Clarkson v březnu 2015 udeřil producenta, protože neměl připravené teplé jídlo, v pořadu i přes protesty fanoušků skončil.

Už před odvoláním z Top Gearu byl "v podmínce" kvůli svým dřívějším výrokům. Mexičany například Clarkson označoval za "lenochy a budižkničemy". V roce 2011 vyvolal poprask, když prohlásil, že stávkující zaměstnanci veřejného sektoru by měli být zastřeleni. BBC v minulosti řešila i stížnosti na Clarksonův "postřeh" spojující řidiče kamionů s vrahy prostitutek, nebo na tvrzení, že bývalý britský premiér Gordon Brown je "jednooký skotský idiot".

Clarkson se narodil v roce 1960 v Donacasteru jako syn obchodního cestujícího a učitelky. V roce 1988 dostal práci v původním Top Gearu, v pořadu pokračoval i po jeho obnovení v roce 2002. V minulosti měl také svůj vlastní pořad, psal články pro noviny (The Sun či The Sunday Times) a napsal několik knih. V roce 2016 začal Clarkson uvádět nový motoristický pořad The Grand Tour, který se vyrábí pro internetovou televizi společnosti Amazon.

Clarkson je dvakrát rozvedený a má tři děti.

Související články

Témata
12. 4. 2020 05:36
Re: S dokonalou jizlivostí
Proč v minulém čase??? GT funguje. ;-)
12. 4. 2020 05:35
Re: popravde tipoval by som mu tak 65
Nevím co pasuje dle tradiční čínské medicíny na tebe, ale mluvíš o člověku, který pro popularitu motorismu udělal tolik, jako málokdo jiný na světě.
Avatar - 3_diamanty
11. 4. 2020 21:00
popravde tipoval by som mu tak 65
na druhej strane ale je dokazane podla tradicnej cinskej mediciny ze zvysena arogancia a namyslenost ( pricinu tu treba hladat v peceni a slezine ) cloveku tu jeho zivotnu cchi energiu fakt nezvysuju skor naopak mu ju odoberaju ... a taketo telo potom navonok fyzicky aj starne akosi skor ako by muselo ....
11. 4. 2020 20:06
Opičák, všetko Top aj tebe!
:yes:
Avatar - palix
11. 4. 2020 19:08
Všetko najlepšie
Všetko najlepšie Jeremy :yes:
Vďačím Vám a vaším kolegom Jamesovi a Rochardovi sa skvelú zábavu po dlhé roky. ĎAKUJEM :-)

Top Gear, The Grand tour sú programy, ktoré si kedykoľvek znova pozriem. Samozrejme mám svoje obľúbené časti, ale celkovo tieto programy pozerám radšej ako akýkoľvek film, seriál, program... Ešte raz ďakujem :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku