Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Druhé generace Nissan Juke se dočkáme v létě příštího roku

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 12. 2018 • 01:21
43
10
Zobrazit náhledy (43)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke

Nissan Juke má ve druhé generaci stát na nové platformě, nabízet moderní pohonné jednotky i elektrifikované provedení, prostornější interiér a samozřejmě i výrazný design.

Nissan Juke je dnes na trhu vnímán téměř jako veterán, vždyť jeho premiéra se odehrála začátkem roku 2010. Následně se stal jedním z nejpopulárnějších zakladatelů segmentu malých SUV a ukázal směr řadě svých konkurentů. S postupujícími léty přestává být model Juke plně konkurenceschopným a je čas na novou generaci.

O příchodu druhé generace se spekulovalo již v roce 2016 a zmiňováno bylo i její uvedení na podzim letošního roku, ale nakonec se má zcela nový Nissan Juke představit až v roce 2019 a na trh zamířit v jeho letních měsících.

Podle informací britského magazínu Auto Express se základem druhé generace modelu Juke stane platforma CMF-B, která má oproti v současnosti používané platformě vynikat nižšími náklady na provoz a možností využití elektrifikovaného pohonného ústrojí.

Nissan Juke druhé generace má i díky nové platformě nabídnout prostornější interiér a to především cestujícím na zadním sedadle. Pod kapotou pak máme očekávat zážehový litrový tříválec, přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 1,6 l s výkonem kolem 144 kW (193 k) a rovněž i vznětovou patnáctistovku.

Vedle konvenčních pohonných jednotek se může nový model Juke dočkat i pohonného systémy s elektromotory, jimž bude potřebnou energii vedle baterií poskytovat i malý spalovací motor.

Design druhé generace modelu Juke má do jisté míry navazovat na první generaci a využívat některé z jejích výrazných prvků v čele s tvarovým řešením blatníků. Zároveň má novinka rozvíjet aktuální styl značky Nissan a vyloučena není ani inspirace konceptem Gripz z roku 2015.

Související články

Témata
Avatar - Bako
14. 12. 2018 17:41
vzhled
Dost futuristický vzhled nelahodící mému oku.
Avatar - kari.laz
11. 12. 2018 10:17
Re: proc
Tam jim přebírá otěže Toyota s CHR >:D
11. 12. 2018 07:33
Re: vizia...
Žiadny strach, keď sa spomína len vízia a inšpirácia konceptom, reálne auto bude vyzerať úplne inak.
Avatar - Blue Sun
10. 12. 2018 17:19
Re: Hmmm
Tak to bys musel mít nejméně dva.
Avatar - Blue Sun
10. 12. 2018 17:19
Re: proc
Tady se ale nemluví o Volkswagenu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud