Dakar 2021
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

E.ON otevřel v Brně první dobíjecí stanici pro elektromobily, elektřina je zdarma

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 29. 5. 2010 • 08:39
3
11
Majitelé elektromobilů, alespoň na jihu Moravy, se dočkali Energetická společnost E.ON uvedla do provozu svou první dobíjecí stanici v České republice.

Ta funguje od 16. května 2010 v prostorách krytého parkoviště nákupního centra Galerie Vaňkovka v Brně. Dobíjení je pro návštěvníky zdarma, spotřebu elektrické energie hradí ze svých nákladů právě společnost, v jejímž objektu je stanice umístěna.

Česká pobočka německého koncernu E.ON měla výstavbu stanice v plánu již nějaký čas a brněnská nákupní galerie o ni projevila zájem, který původně vzešel z řad jejích zákazníků. Jedná se o první zařízení svého druhu u nás, které nainstaloval dodavatel elektřiny a také první, které je umístěno v nákupním centru.

Stanice pro elektromobily umožňuje dobíjet současně dvě vozidla připojená do zásuvky 230 V/16 A, nebo jedno vozidlo připojené do silnějšího zdroje 400 V/32 A. Dobíjecí stojan nainstalovala a připojila divize E.ON Servisní, jeho dodávku měly v režii firmy Molaris a ZPA Smart Energy.

Na projektu spolupracovalo také Vysoké učení technické v Brně. Jaromír Marušinec, ředitel výpočetního centra Fakulty informačních technologií a zároveň zakladatel Asociace elektromobilového průmyslu k tomu mimo jiné uvedl: Věřím, že další dobíjecí stanice na sebe nenechají dlouho čekat a postupně bude podpora rozvoje elektromobility i od dalších subjektů, ať již firem nebo státních orgánů, narůstat.

Témata
Avatar - Ronault.
31. 5. 2010 15:31
Re: Avantime, kupuj elektromobil!
Až na to, že ve Vaňovce se platí parkoviště, teda jen první hodina je zdarma a jestli to Avantime za hodinku dobije, to nevím. >:-[] >:D Spíše by mě zajímalo, jestli bych tam mohl dojet se svým autem a dobít si tam klasickou baterku >:D
30. 5. 2010 19:12
Re: Avantime, kupuj elektromobil!
Už som kúpil naftový, holt pokrok niekedy nie je dosť rýchly... ;-)
Avatar - pumpkin
30. 5. 2010 19:01
Re: Avantime, kupuj elektromobil!
Presne, ešte ti ostáva 669 dní do možnosti zakúpenia elektrického Renaultu. Takže najvyšší čas začať šetriť a tiež dúfať že E.ON dovtedy nezruší tú stanicu ;-)
30. 5. 2010 17:18
Avantime, kupuj elektromobil!
Zakrátko bude vodičák, a "šťavu" budeš mať ako bonus zdarma... >:D
Avatar - kolmar
30. 5. 2010 17:17
Re: Kravina.
Ty chytraku kto si kupi elektromobil ked ho nema kde nabyt? Niekto to musi zacat ne? Alebo ty si si nerobil vodicak lebo si nemal auto a zaroven nekupoval auto lebo si nemal vodicak?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku